Czerwone krostki zmieniające się na bezbarwne pryszcze

napisał/a: Mariettanka 2015-06-12 17:38
Witam.

Proszę o pomoc w diagnozie. Najpierw robi się czerwona krostka a na następny dzień jest ona już bezbarwna, w kolorze skóry. Jest ich coraz więcej. Chłopczyk ma je już na dłoniach, kolanach, udach i na zewnętrznej części stóp. Myjemy w Emolium i nic nie schodzi.
napisał/a: theblackcat 2015-06-12 23:02
A czy krostki swedza? Jak wyglada dieta chłopczyka? Jest na coś uczulony (mleko, gluten itd)?
napisał/a: Mariettanka 2015-06-13 10:20
Jak był niemowlakiem to miał nietolerancję laktozy. Cały czas ma dietę bezmleczną, a mimo to te krostki mu powstają. Byliśmy u Alergologa, ale Pani Doktor powiedziała, że testy może mu zrobić dopiero za rok. Dała steryd i kazała nawilżać. A i tak powstają nowe krostki. Szukałam w internecie zdjęć jak wygląda wysypka przy alergii i ona inaczej wyglądała na tamtych zdjęciach. Co do glutenu? Cały czas jadł tj. i jajka i mu nic nie było. Słodycze też wszystkie mu odstawiliśmy.
napisał/a: Mariettanka 2015-06-13 10:27
Krostek drapać nie drapie. Traktuje je obojętnie. Z takich nietypowych objawów to czasami ma gorące dłonie i mocno je zaciska. Ale nie wiem czy to z tym można połączyć. Smarujemy go nawet Avene Xera Calm AD Balsam Uzupełniający Lipidy a i tak powstają te czerwone punkciki. Proszek zmieniłam z Persila na hipoalergiczną Lovelę i nic nie pomogło.
napisał/a: theblackcat 2015-06-13 19:05
Jajka i gluten to silne alergeny. U niektorych alergia lub nadwrazliwosc na nie objawia sie niespecyficznie.
U mnie objawialo sie migrenami. Warto sprawdzic czy u synka nie ma alergii na nie wykluczajac gluten i jajka na pare tygodni i zobaczyc czy wtedy krostki znikna.