Czerwone krostki, chrosty, krosty

napisał/a: kasia352 2007-03-26 22:44
Witam serdecznie! mam prośbę o poradę, nie wiem co robić. Mam od jakiegoś czasu problemy jelitowe, wzdęcia, gazy, raz zaparcia raz biegunkę, piecze mnie w prawym górnym boku brzucha. Ostatnio mam nowe objawy tzn. język obłożony białym nalotem, drobnymi czerwonymi krostkami z przodu języka a w głębi gardła hmmmmm krosta na kroście. Są one płaskie, czerwone. Mam nieprzyjemny zapach z ust. Mam uczucie duszenia się, bólu w klatce piersiowej , lęk spowodowany tymi objawami powoduje u mnie uczucie duszenia się, sztywnego języka, suchości języka i jakby jego "sztywnienie" , mam uczucie , że go połknę. Nie ukrywam , że byłam u lekarza pierwszego kontaktu hmmmmmmm dostałam lekarstwa uspakajające..z diagnozą nerwica. Lekarstwa nie pomagaja mi a dolegliwości nasilają się do tego boli mnie często głowa, kręgosłup, jego górny odcinek, odczuwam generalnie osłabienie, zmęczenie. Co mi może być? do jakiego lekarza specjalisty mam się udać? ja się naprawdę źle czuje a do tej pory postrzegana jestem przez lekarzy chyba jako hipochondryczka nikt mnie nie traktuje serio. Kupiłam sobie zestaw witamin, propolis na wzmocnienie lecz uczucie zmęczenia nie mija.
napisał/a: albinek89 2007-11-07 16:00
Witam serdecznie! mam prośbę o poradę, nie wiem co robić. Mam od jakiegoś czasu problemy jelitowe, wzdęcia, gazy, raz zaparcia raz biegunkę, piecze mnie w prawym górnym boku brzucha. Ostatnio mam nowe objawy tzn. język obłożony białym nalotem, drobnymi czerwonymi krostkami z przodu języka a w głębi gardła hmmmmm krosta na kroście. Są one płaskie, czerwone. Mam nieprzyjemny zapach z ust. Mam uczucie duszenia się, bólu w klatce piersiowej , lęk spowodowany tymi objawami powoduje u mnie uczucie duszenia się, sztywnego języka, suchości języka i jakby jego "sztywnienie" , mam uczucie , że go połknę. Nie ukrywam , że byłam u lekarza pierwszego kontaktu hmmmmmmm dostałam lekarstwa uspakajające..z diagnozą nerwica. Lekarstwa nie pomagaja mi a dolegliwości nasilają się do tego boli mnie często głowa, kręgosłup, jego górny odcinek, odczuwam generalnie osłabienie, zmęczenie. Co mi może być? do jakiego lekarza specjalisty mam się udać? ja się naprawdę źle czuje a do tej pory postrzegana jestem przez lekarzy chyba jako hipochondryczka nikt mnie nie traktuje serio. Kupiłam sobie zestaw witamin, propolis na wzmocnienie lecz uczucie zmęczenia nie mija.

TEN ARTUKUL ZGADZA SIE Z MOIM PRZYPADKIEM W 90% CHILABYM ABY MI KTOS POWIEDZIAL CO TO ZA DOLEGLIWOSC.. OBAWIAM SIE NAWET ZE TO JEST RAK ALBO COS GORSZEGO

[ Dodano: 2007-11-07, 16:00 ]
Witam serdecznie! mam prośbę o poradę, nie wiem co robić. Mam od jakiegoś czasu problemy jelitowe, wzdęcia, gazy, raz zaparcia raz biegunkę, piecze mnie w prawym górnym boku brzucha. Ostatnio mam nowe objawy tzn. język obłożony białym nalotem, drobnymi czerwonymi krostkami z przodu języka a w głębi gardła hmmmmm krosta na kroście. Są one płaskie, czerwone. Mam nieprzyjemny zapach z ust. Mam uczucie duszenia się, bólu w klatce piersiowej , lęk spowodowany tymi objawami powoduje u mnie uczucie duszenia się, sztywnego języka, suchości języka i jakby jego "sztywnienie" , mam uczucie , że go połknę. Nie ukrywam , że byłam u lekarza pierwszego kontaktu hmmmmmmm dostałam lekarstwa uspakajające..z diagnozą nerwica. Lekarstwa nie pomagaja mi a dolegliwości nasilają się do tego boli mnie często głowa, kręgosłup, jego górny odcinek, odczuwam generalnie osłabienie, zmęczenie. Co mi może być? do jakiego lekarza specjalisty mam się udać? ja się naprawdę źle czuje a do tej pory postrzegana jestem przez lekarzy chyba jako hipochondryczka nikt mnie nie traktuje serio. Kupiłam sobie zestaw witamin, propolis na wzmocnienie lecz uczucie zmęczenia nie mija.

TEN ARTUKUL ZGADZA SIE Z MOIM PRZYPADKIEM W 90% CHILABYM ABY MI KTOS POWIEDZIAL CO TO ZA DOLEGLIWOSC.. OBAWIAM SIE NAWET ZE TO JEST RAK ALBO COS GORSZEGO
napisał/a: Teodor M 2007-11-07 22:10
Z takimi objawami trzeba iść do specjalisty gastroenterologa lub gastrologa. Przyczyn może być wiele, więc tylko dobry specjalista może postawić diagnozę, po przeprowadzeniu odpowiednich badań.

W takich sytuacjach trzeba się mocno upierać u lekarza pierwszego kontaktu, aby dał skierowanie do specjalisty. Niestety często się zdarza, że lekarze POZ albo to bagatelizują, albo chcą leczyć sami, a często kiepsko sie na tym znają. Trzeba też samemu obserwować, kiedy takie dolegliwości się nasilają, czy da się znaleźć związek pomiędzy tym co się je, a nasileniem objawów. Trzeba też sprawdzać, czy przypadkiem w stolcu nie zdarzają się ślady krwi. Czy nie zdarzają się w tym samym czasie lub wcześniej bóle stawów czy stany zapalne oczu. Przy niektórych chorobach jelit, wszystkie te niby odległe od siebie objawy, mogą mieć jedna przyczynę - stan zapalny w jelitach. Nie można się też sugerować dobrymi wynikami ogólnymi krwi, bo one mogą nie być miarodajne. Ja miałem przeważnie bardzo dobre wyniki morfologii, a w jelitach już był bardzo zaawansowany stan zapalny. Wszystkie te własne obserwacje, pomogą zorientować się lekarzowi z czym ma do czynienia. Ale bez badań się nie może obyć i tego też trzeba się mocno domagać. Będą więc badania kału na krew utajoną, na posiew bakteryjny, na pasożyty itp. A dalej, jeżeli to będzie konieczne, to gastroskopia, kolonoskopia, USG, pasaż jelit itp. I dopiero jeżeli tam wszystko wyjdzie OK, to przy utrzymujących się dolegliwościach będzie można mówić o zespole jelita drażliwego. Ale dopiero wtedy - po badaniach!! - i trzeba tego pilnować, bo lekarze często wszystko tłumaczą IBS-em, a wcześniej nie robią badań wykluczających inne choroby.

Albinek89 - rak w jelitach w młodym wieku zdarza sie niezwykle rzadko więc tym się nie martw, ale różne choroby jelit w takim wieku zdarzają się coraz częściej. Upieraj się więc, aby dobry specjalista znalazł przyczyny takich objawów, bo nie można tego bagatelizować.

Możesz poczytać też tutaj: http://nzj.iimcb.gov.pl/ (tylko niczego sobie nie wmawiaj )

Pozdrawiam
napisał/a: musek007 2008-09-26 06:31
albinek89 napisal(a):Witam serdecznie! mam prośbę o OBAWIAM SIE NAWET ZE TO JEST RAK ALBO COS GORSZEGO

[ Dodano: 2007-11-07, 16:00 ]
Witam serdecznie! mam prośbę o poradę, nie wiem co robić. Mam od jakiegoś czasu problemy jelitowe, wzdęcia, gazy, raz zaparcia raz biegunkę, piecze mnie w prawym górnym boku brzucha. Ostatnio mam nowe objawy tzn. język obłożony białym nalotem, drobnymi czerwonymi krostkami z przodu języka a w głębi gardła hmmmmm krosta na kroście. Są one płaskie, czerwone. Mam nieprzyjemny zapach z ust. Mam uczucie duszenia się, bólu w klatce piersiowej , lęk spowodowany tymi objawami powoduje u mnie uczucie duszenia się, sztywnego języka, suchości języka i jakby jego "sztywnienie" , mam uczucie , że go połknę. Nie ukrywam , że byłam u lekarza pierwszego kontaktu hmmmmmmm dostałam lekarstwa uspakajające..z diagnozą nerwica. Lekarstwa nie pomagaja mi a dolegliwości nasilają się do tego boli mnie często głowa, kręgosłup, jego górny odcinek, odczuwam generalnie osłabienie, zmęczenie. Co mi może być? do jakiego lekarza specjalisty mam się udać? ja się naprawdę źle czuje a do tej pory postrzegana jestem przez lekarzy chyba jako hipochondryczka nikt mnie nie traktuje serio. Kupiłam sobie zestaw witamin, propolis na wzmocnienie lecz uczucie zmęczenia nie mija.

TEN ARTUKUL ZGADZA SIE Z MOIM PRZYPADKIEM W 90% CHILABYM ABY MI KTOS POWIEDZIAL CO TO ZA DOLEGLIWOSC.. OBAWIAM SIE NAWET ZE TO JEST RAK ALBO COS GORSZEGO


witam mam ten sam problem wczoraj byłam na usg mam bardzo dużą ilośc gazów jelitrowych brzuch w obwodzie zwiększył sie o 35 cm załatwiam sie 10 razy dziennie i mam już tego seredecznie dosyc pomóżcie