Czerwone dziąsła

napisał/a: Gagusiek 2013-02-12 12:45
Witam . Piszę dlatego że mam problem , a mianowicie 2 tygodnie temu przy robieniu higieny jamy ustnej zauważyłem czerwone dziąsła tj tuż zaraz nad zębami taki obwódki . Wczesniej tego nie miałem . Zarejestrowałem się do dentysty ale dopiero wizyta jest za miesiąc . Wiec pisze tutaj co to może być . Czytałem na internecie i jestem pogubiony bo boję się że to może być Parodontoza i że żeby mi wypadną a mam dopiero 20 lat. Dodam że myje zęby 3 razy dzięnnie po posiłkach pastą Lacalut Activ i wieczorę płuc płynem Dentosep .

Mógłby być ktoś miło i przyblizyc mi co to może być bo naprawdę się martwie a wizyte mam dopiero za miesiąc.

Czekam niecierpliwie na odpowiedz . Pozdrawiam
napisał/a: viki71 2013-02-12 19:58
Równie dobrze może to być jakiś stan zapalny jak i podraznienie dziąseł.Pasta nie jest zbyt agresywna?Paradontoze pewnie byś zauważył.Zaczyna sie od obniżenia lini dziąseł,potem następuje rozchwianie zębów i ich wypadanie.Na poczatek zmieniłabym pastę i zobaczyła,czy jest lepiej.
napisał/a: Talenna 2013-02-14 13:18
A nie zmieniłaś ostatnio szczoteczki i nowa nie jest za twarda dla Ciebie? Czerwone dziąsła to nie tylko paradontoza, nie martw się na zapas :)
napisał/a: Zwolenianka 2013-03-01 09:54
Gagusiek, nie chcę straszyć ale pierwsze objawy paradontozy to m.in. ból dziąseł, zaczerwienie i krwawienie. Wiem coś o tym bo sama mam ten problem. Ja żuję apidentic i jestem pod stałą opieką specjalisty. Mam nadzieję, że w Twoim przypadku zmiana szczoteczki pomoże. Trzymam kciuki!