Czerwona twarz, sine ręce

napisał/a: bkbkowalski 2010-09-24 19:51
Witam wszystkich na forum.
Piszę tu odnośnie mojego problemu, który nasila się z miesiąca na miesiąc.
Mam 17 lat. Chodzi o moją twarz. Wiem, było mnóstwo takich tematów, ale szukałem szukałem i nie znalazłem odpowiedzi, która by mnie usatysfakcjonowała.
Wszystko zaczęło się jakieś 3 lata temu. Początkowo twarz czerwona tylko na zimnie i przy wysiłku. Teraz, teraz jest okropnie. Wstaję rano, jest w miarę. Jednak wystarczy jakikolwiek bodziec emocjonalny, zmiana temperatury, zbyt ciepłe otoczenie lub zbyt zimne... Dodam że w zimnym jest już lepiej. Wtedy moje policzki i nos robią się całe czerwone. Strasznie mnie to szpeci. Dodatkowo mam napady gorąca. Takie bum... skóra na twarzy drętwa i takie okropne uczucie...pieczenie....
Z kolei moje ręce są sine... Wystarczy jakikolwiek powiew wiatru, zmiana temperatury. Nawet wkładając do ciepłej wody robią się sine. Jednak gdy wezmę je do góry momentalnie robią się białe. Zdarzają się też pomarańczowe plamki.
Może ktoś miał podobny probłem i jest mi w stanie pomóc. Dodam że byłem z tym u dermatologa, dał mi auriderm XO żel ale po nim skóra jest jeszcze bardziej sucha napięta i jest gorzej. Przepisał mi też maści i żele do mycia twarzy hipoalergiczne do cery naczynkowej. a na ręce maśc robioną w aptece i lek na lepsze krążenie. Jednak nic nie pomogło.
napisał/a: zbysiu20 2010-09-24 20:20
to mi wygląda na problemy z krążeniem, jakie masz ciśnienie krwi?
napisał/a: ~Anonymous 2010-09-24 22:20
ja mam takie cos od 25 lat, calowałem się z dziewczyną i potem miałem liszaja, wyleczyłem go ale jak potem już piłem alkohol, to twarz robiła sie czerwona i do tej pory tak to trwa, twarz zaczyna sie czerwienic i idzie potem w dół po szyii i troszke na korpus ciała. Mówi łlekarz, ze to psychosomatyczne zdarzenie. Zaczerwienie (dość ostre) znika po odstawieniu alkoholu po jakichs 30 min do 1 godziny. Przy wysiłku fizycznym jest podobnie. Jak byłem młody, nie miałem takiego problemu ... niestety. Żaden lekarz mi nie pomógł do tej pory ...Buuu
napisał/a: bkbkowalski 2010-09-26 19:58
nie wiem jakie mam ciśnienie. będę musiał zmierzyc.
napisał/a: zbysiu20 2010-09-27 14:36
myślę że przyczyna stoi w słabym krążeniu lub ciśnieniu, ale warto to zbadać :)
napisał/a: DiaBaN 2010-10-09 04:51
mam taki sam problem, a nie tylko ja ale takze inni. Ciezka sprawa, ale trzeba to olac. Bo co innego mozna ? sa zabiego ze laserem zamykaja naczynka drogie i BOLESNE poczytaj otym pozdro
napisał/a: tyrgra 2012-12-19 19:19
Boże, mam dokładnie to samo, wszystkie objawy co do jednej literki.

Znalazł ktoś już na to jakieś rozwiązanie? Bo to utrudnia mi wszystko i powoli odechciewa się wszystkiego..