Czerwona twarz i uszy

napisał/a: Witcher1990 2015-01-16 16:43
Cześć jeśli piszę w złym miejscu proszę o przeniesienie tematu
Od ok 3 miesięcy mam praktycznie ciągle czerwoną twarz, a po wysiłku, zmarznięciu lub przy dużym stresie również uszy.
Zaczęło się chyba od tego, że zmarzłem w pracy przy włączonej klimie, i tak kilka dni później bolała mnie głowa i mięśnie jakbym się przeziębił ale nic mi nie było. Tydzień później faktycznie się przeziębiłem ale gripex postawił mnie na nogi. Natomiast od tamtego czasu ciągle mam czerwoną twarz i często uszy (częściej lewy policzek i lewe ucho) oraz czasami (wydaje mi się że szczególnie rano) występują bóle głowy oraz chwilowe mięśni (np. po treningu mocniej czuję zakwasy).

Co ciekawe po mocnym alkoholu w większej ilości (np. wódka) wszystko wraca do normy i mógłbym szorować się papierem ściernym a i tak nic mi nie będzie... Również na drugi dzień gdy mam "kaca" twarz i uszy są ok. Czasami jak np. wczoraj wieczorem po treningu i kąpieli, miałem mocno czerwone uszy i twarz a po godzinie czułem się świetnie i miałem "swoje" normalne kolory...

Zastanawiam się czy to nie zatoki (chociaż takich objawów nie miałem nigdy przy ich infekcji) z nosa coś tam cieknie ale nie ma tragedii, wybrałem już wcześniej kilka sprayów do nosa (Sudafed, Allergodil i coś jeszcze, później też cirrus przy większym katarze do tego zawsze wit C i wpano) teraz niby jest względnie ok.

Proszę o podpowiedź co to może być i jakie badania wykonać? Myślałem o rtg zatok, wymazie z nosa, gardła i krwi + OB.
Ciśnienie mierzyłem w święta w domu 2-3 razy zawsze było ok tak samo jak puls.
Myślałem też o zęach więc w listopadzie byłem u dentysty, faktycznie jeden ząb jest 50/50 do leczenia kanałowego ale ma lekarstwo i podobno bez stanu zapalnego...
napisał/a: Witcher1990 2015-01-22 19:42
dzisiaj odebrałem badania krwi i z tego co widzę wszystko mieści się w normie. badanie CRP wyszło 0.48 więc ok...
Czyżby objawy po piciu w każdy łikend?