czerwona swędząca wysypka na dłoniach

napisał/a: GREEN456 2013-12-03 12:33
Witam, dwa dni temu zachorowałem tak myślę na przeziębienie, tylko tak nagle mnie złapało że byłem zaskoczony normalnie i w ciągu 3-4 godz. miałem prawie 40 st. gorączki przyszedłem więc do domu wziąłem apap extra i w nocy wszystko wypociłem, następnego dnia czułem się już lepiej gorączki prawie wogóle ok 37.5 st. ale siedziałem i tak w domu żeby wyleżec to choróbsko. Natomiast tej nocy co najziwniejsze nie miałem gorączki ale się i tak pociłem (bardzo mnie to już zdziwiło), mierzyłem w nocy ze trzy razy gorączkę i była stabilna nie przekraczała 37 st. I budzę się rano, a tu mnie ręce swędzą patrzę a ja mam takie małe czerwone krostki tak jakby pod skórą. Najgorsze jest to że brat ma to samo i wszystko w tej samej kolejności się odbywało tylko że on ma już na twarzy i stopach. On nie miał czasu żeby iśc z tym do dermatologa bo pracował a teraz jest w niemczech. Czy da się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu? BARDZO PROSZĘ O POMOC
napisał/a: wikam2 2013-12-03 15:22
W oczekiwaniu na odp, można spojrzeć ;
[url_special=http://zdrowie.wieszjak.polki.pl/encyklopedia-zdrowia/0,,,choroby-skory:2k1d31pg]http://zdrowie.wieszjak.polki.pl/encyklopedia-zdrowia/0,,,choroby-skory[/url_special:2k1d31pg]
napisał/a: GREEN456 2013-12-03 22:46
Proszę o konkretniejszą odpowiedź jeżeli jest to możliwe :/
napisał/a: ~Anonymous 2013-12-04 00:10
W podobny sposób w wieku 35 lat objawiła się ospa u bliskiej mi osoby.. Pozdrawiam.
napisał/a: GREEN456 2013-12-04 10:20
no chyba to jest ospa bo wstałem rano i zaczęła się pojawia drobna wysypka na całym ciele... masakra.. a najgorzej to dłonie swędzą, że ledwo wytrzymuję :/ czym się to leczy??
Dzięki i pozdrawiam :)
napisał/a: GREEN456 2013-12-05 12:19
Proszę państwa, to jest "wysypka bostońska", i wszystko by się zgadzało...
Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc choc tak naprawde sam sobie poradziłem ;p
napisał/a: Expert LeczPaznokcie 2013-12-16 12:36
Witam,
Wysypka na dłoniach i stopach może wiązać się z infekcją wirusową, czasami może występowac również po lekach. Najlepiej pokazać zmiany dermatologowi, który włączy ewntualnie odpowiednie leczenie. Przy objawach towarzyszących infekcji można złagodzić przebieg np. stosując Zinalfat, przy reakcjach polekowych konieczne jest silniejsze leczenie.