czerwona sucha skóra na policzkach dziecka

napisał/a: wera13 2009-06-22 09:06
Witam
Sprawa dotyczy mojej 3,5 letniej córki.
Zaczęło się w piątek po kąpieli - bardzo zaczewienione , suche policzki- no nic pomyślałam i posmarowałam jak zwykle linomagiem.
Ale rano w sobotę było jeszcze gorzej policzki są bardzo czerwone, juz nie tak suche, składaja się jakby z małych czerwonych krostek tworząc całośc- mała wygląda jakby miała wielki rumień bardzo widoczny, dałam wapno i zyrtec - ale na razie poprawy nie widzę - bardzo to dziwne - nie używała nowego płynu do mycia, nie jadła truskawek itp- nic nowego - poza tym w piątek robiliśmy testy alergiczne- wyszło ,że na nic nie jest uczulona...
Więc zgłupiałam - gdzie z tym iśc? co to może byc?
Proszę o odpowiedź
Marta
napisał/a: zuza7625 2009-06-22 12:59
Kiedyś czytałam (ale zródła nie pamiętam) ,ze jest to pierwszy objaw nietolerancji białka szczególnie u dzieci. Moze w ta strone warto sprawdzic tzn.ograniczyc w pokarmach. Gdyz nie jest to uczulenie typowe tylko nietolerancja. Moze sprawdz w gogle szczegółowy opis takiej przypadłości.
napisał/a: wera13 2009-06-22 15:46
DZIĘKI -za odp. ale właśnie odebrałam małą z przedszkola- biegiem do lekarza- to rumień tło wirusowe - leczenie objawowe- stwierdził lekarz- niestety zakaźne- masakra
no nic pozdrawiam
Marg
napisał/a: Marg 2009-10-05 00:26
zuza7625 napisal(a):Kiedyś czytałam (ale zródła nie pamiętam) ,ze jest to pierwszy objaw nietolerancji białka szczególnie u dzieci. Moze w ta strone warto sprawdzic tzn.ograniczyc w pokarmach. Gdyz nie jest to uczulenie typowe tylko nietolerancja. Moze sprawdz w gogle szczegółowy opis takiej przypadłości.


Skaza bialkowa albo AZS.. tak powiedzial lekarz jak pierwszy raz do niego poszlam z podobnymi objawami u corci. Chwilowo sie uspokoilo, ale ograniczylam spozycie bialka i zmienilam kosmetyki na te do skory wrazliwej i alergicznej. Mam nadzieje, ze z tego wyrosnie. Piszcie jak ktos ma podobne problemy.
napisał/a: Iwonaj 2010-01-24 10:43
Witam, moj 6 tygodniwy synek ma cala twarz, policzki, czolo, brode, ramionka i nawet uszy w malych krostkach ktore zmienily sie w czerwone skorupowate, suche plamy :( Stosuje diete eliminacyjna i nic sie nie zmienia. Mieszkamy w uk i bylismy u lekarza ktory powiedzial ze to przejdzie za kilka tygodni i przepisal krem E-45 Stosujemy krem juz kilka dni i nie widac poprawy. Czytam caly czas w internecie co to moze byc i juz sama nie wiem...., poprosze o rade, moze ktos wie co to jest?