Czerwona spuchnięta galaretka w oku...

napisał/a: Leta 2013-07-12 22:22
Witam,od 4 dni mąż cierpi z okiem,na początku było bardzo zaczerwienione zaczęło łzawić i ropieć po 3 dniach od dolnej powieki zaczęła się robić jakby czerwona galaretka,pojechaliśmy na pogotowie i lekarz stwierdził ostre zapalenie spojówek i przepisał krople i maść,niestety dzień po wizycie ta galaretka rozeszła się na całe oko i pokrywa całą gałke oczną ( białko) wygląda to przerażająco a przede wszystkim okrutnie boli czy to faktycznie może być zapalenie? Nie wiem czy jechać ponownie na pogotowie czy to po prostu wymaga czasu biorąc krople? ( czerwona galaretka spuchnięta w całym oku :( okrutny ból i ropa ),prosze o porade jak wogóle ten wybroczyn może się nazywać bo nie moge znależć żadnej informacji
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-13 10:27
Witam.
Proponuję udać się do szpitala, w którym jest ostry dyżur okulistyczny. Oka nie można zaniedbać, a jak widać leczenie jest albo nieskuteczne (trzeba zmienić leki) albo postawiono nietrafną diagnozę. Pozdrawiam
napisał/a: Leta 2013-07-13 11:25
Byliśmy na pogotowiu i była inna lekarz niż przy pierwszej wizycie i również stwierdziła że tak ma to wyglądać po prostu jest to ostry przebieg zapalenia zresztą trudno mi nawet uwierzyć czy wie co mówi bo była tak cyniczna ,paskudna że szkoda gadać,niemalże opierniczyła męża po co przyszedł drugi raz skoro za pierwszym była postawiona diagnoza ,leków nie zmieniła mimo tego że mąż stosując Virgan w żelu odczuwa bardzo mocne pieczenie przez długi czas aż musi sie poddać i przepłukać kroplami bo nie wyróbka,lekarka stwierdziła że to przez ranki w tej galarecie i ma brać dalej,musiałam wejść po mężu jak zdał mi relacje z wizyty i postawić tą kobiete na nogi bo normalnie sobie żarty zrobiła .My pojechaliśmy właśnie dlatego by ocenić czy ta galareta to nie objaw czegoś poważniejszego bo później jest z reguły powiedzenie : czemu nie przyszedł Pan wcześniej ? W podsumowaniu wróciliśmy z niczym i powiedziane jest że tak ma być ale jak nazywa się ta galareta i co to jest to w dalszym ciągu nie wiem
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-13 13:25
Jedyne co można przez Internet doradzić to przede wszystkim chronić chore oko przed promieniowaniem UV - wychodząc na dwór trzeba przyłożyć jałowy gazik i nałożyć okulary przeciwsłoneczne, w aptece można kupić preparaty z witaminą A+E, płukać oko solą fizjologiczną, przyjmować zalecone leki choć ja bym udał się w zupełnie inne miejsce do lekarza - najlepiej okulisty, nie lekarza rodzinnego dlaczego ? dlatego, że ja się kiedyś leczyłem u rodzinnego to o mały włos nie straciłbym wzroku poniewa dostałem leki sterydowe, które raz, że szkodziły, dwa były stosowane za długo - okulista aż poczerwieniał ze złości jak się dowiedzial, że mam taki lek od rodzinnego dlatego teraz nie ryzykuję i od razu idę do okulisty. Pozdrawiam i życzę zdrowia !
napisał/a: Leta 2013-07-13 18:46
http://img109.imageshack.us/img109/4825/ezq.jpg no na tą chwile pozostało brać te leki i czekać na poprawe ale i tak dalej nie wiem co to za galareta i czy napewno jest objawem zapalenia spojówek i czy to nie doprowadzi do niczego poważniejszego bo jak do tej pory nie spotkałam się z takimi objawami a do okulisty to niestety ze względu na weekend zostało troche czasu póki co bazujemy na opini z pogotowia ale czy jest właściwa...
napisał/a: Andzrej 2013-07-13 19:42
Warto w takim wypadku wykorzystać właściwości naturalnej witaminy C.
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-14 13:03
Według mnie po tej fotografii jest to ostre zapalenie błony naczyniowej. Potrzeba jak najszybciej skontaktować się z lekarzem okulistą - proszę jechać do szpitala, gdzie jest taki oddział lub ostry dyżur okulistyczny ! Pozdrawiam.
napisał/a: mamdość 2013-07-20 09:31
Witam,

W listopadzie zdiagnozowano u mnie zapalenie najpierw przedniego odcinka oka prawego, potem niby było tylnego, potem środkowego, potem wszystkich struktur...Leczę się ciągle od listopada do teraz!Czy jest możliwe , że to trwa tak długo?Nie było chwili przerwy, to trwa non-stop. Byłam 4 razy w szpitalu.W pewnym momencie nawet rzuciło się na lewe oko, ale chyba ustąpiło czy coś. Poza tym czasami mam podwyższone ciśnienie w oku. Czy to jest normalne?Czy ZBN oka można pomylić z inną, podobną chorobą oczu?
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-20 09:49
Witam.
Zapalenie błony naczyniowej jest na ogół ciężkie w rozpoznaniu, zwłaszcza w początkowych stadiach choroby. Należy obserwować uważnie oko, i owszem początkowo próbować leczenia na zapalenie spojówek itd. bo tak, jak pisałem - w pierwszych stadiach objawy są trudne do rozróżnienia zapalenia spojówek od ZBN.
Podwyższone ciśnienie na pewno nie jest prawidłowym objawem i wymaga leczenia doraźnego lub przewlekłego w zależności od przyczyny, która takowy objaw powoduje.
Pozdrawiam
napisał/a: Leta 2013-07-20 10:14
Napisze ostateczną diagnoze gdyby kiedyś ktoś szukał podobnych informacji,otóż w poniedziałek mąż był u kolejnego okulisty i ten również stwierdził ostre zapalenie spojówek z najcięższym przebiegiem które zdarza się bardzo rzadko i wynikiem tego była ta okropna galaretka I silny ból .Do tej pory stosowany żel Virgan kazał odstawić a przepisał Dicortineff kropelki które okazały się zbawienne. Drugi dzień po braniu kropelek zaczął szerzej otwierać oko i przede wszystkim ból był zdecydowanie mniejszy a pierwsza noc od tygodnia więcej przespana niż przechodzona,dzisiaj jest 4 dzień od brania kropelek i galareta stała się przezroczysta powoli zanika,noce przespane podsumowując oko powoli wraca do normy :) to były prawie dwa tygodnie wyjęte z życia niesamowity ból i nieprzespane noce a ostateczna diagnoza ostre zapalenie spojówek skuteczne leczenie Dicortineff to takie info ode mnie dla tych którzy nie daj Bóg będą musieli zmierzyć się z tym okropieństwem czego absolutnie nikomu nie życze
Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za odzew i pomoc :)
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-20 10:57
super, że wreszcie leczenie przynosi efekty ! Pozdrawiam i życzę zdrowia ! :)