Czerwona skóra wokół nosa - zdjecie

napisał/a: bartek1160wwy 2014-10-17 11:35
Witam,

Mam wielki problem, który się ciągnie już dość długo, nie mieszkam w mieście a u mnie jest tylko 1 dermatolog który rozkłada ręce. Otóż zdarza mi się to nie codziennie ale często. Pracuje w ochronie i np po służbie 24h po koniec moja cera wokół nosa robi się piekąca, czerwona i strasznie sucha, do tego czasem schodzi mi skóra. Nie wiem co to jest?

[img]http://s21.postimg.org/5n210f67b/2014_09_02_601.jpg[/img]
napisał/a: Katarzyna35 2014-10-17 12:30
Może to kwestia powietrza, w którym pracujesz? Nadmiar klimatyzacji? Za sucho? Skóra wygląda na przesuszoną, ale i dziwnie czerwona jest - zimno tam macie?
napisał/a: bartek1160wwy 2014-10-17 12:34
Własnie pracuje w biurze, na stanowisku mam 6 monitorów, klima jest, raczej bym powiedział że jest ciepło, najdziwniejsze jest w tym to, że w ciągu dnia nic mi sie z cerą nie dzieje, a przychodzi koniec służby np 18 godzina pracy zaczyna mnie szczypać cera i robić sie czerwona co bardzo brzydko to wygląda :/, tak jak mówisz może to kwestia powietrza, lub promienowanie od monitorów. Znacie jakieś kremy na tak cere, łagodzące,nawilżające itp ?
napisał/a: bartek1160wwy 2014-11-26 08:04
Nadal mam to samo, ktoś coś pomoże PROSZE
napisał/a: piotrosiama 2014-11-26 11:45
Można zastosować coś z serii Emolium.
napisał/a: bartek1160wwy 2014-11-26 13:19
piotrosiama mozesz mi podac jakis przyklad prosze :( ten krem np ? http://emolium.pl/produkty/trojaktywny_krem_emolium_P.aspx#tab1
napisał/a: piotrosiama 2014-11-26 14:57
Jest tam też taki specjalny krem do pielęgnacji twarzy. Ogólnie te produkty zbierają b.dobre recenzje.
napisał/a: bartek1160wwy 2014-11-26 15:56
Tylko mam dylemat czy kupić EMOLIUM krem czy EMOLIUM krem specjalny?

Krem Emolium to kompletny emolient do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień.

Długotrwale nawilża skórę, zapewniając jej zdrowe funkcjonowanie. Zmiękcza i uelastycznia naskórek. Wzmacnia barierę lipidową, ograniczając utratę wody. Chroni przed podrażnieniami, wysuszeniem i czynnikami zewnętrznymi.

Dzięki bogatej formule opartej na bezpiecznych i skutecznych składnikach działa kompleksowo i długotrwale na powierzchni i w głębi naskórka.




Krem specjalny Emolium to kompletny emolient zalecany do pielęgnacji i odżywiania skóry suchej, podrażnionej i skłonnej do alergii.

Intensywnie nawilża i natłuszcza. Wiąże wodę w skórze, odbudowuje barierę naskórkową, przywracając jej naturalną funkcję ochronną. Łagodzi podrażnienia i świąd.

Dzięki specjalistycznym składnikom aktywnym, działającym na powierzchni i w głębi naskórka, usuwa przyczyny i skutki suchej skóry.
napisał/a: piotrosiama 2014-11-26 19:29
Zależy jak szybko Twoja skóra będzie wchłaniać krem, tylko nie nakładaj grubej warstwy. Nie zapominaj też o nawilżaniu organizmu - pij dużo wody mineralnej niegazowanej.