czerwona plamka - czy to może być coś groźnego?

napisał/a: lotta89 2013-07-31 02:34
24 lata, kobietą. nadwagę, bez problemów zdrowotnych, pół roku podstawowe badania i kontrola znamion - było ok. bardzo jasna karnacja, od lat unikam słońca.

3 dni temu na udzie w miejscu nieodsłanianym pojawiła się zmiana. koloru czerwonego (taka krwista czerwień) o regularnym kształcie, jest dość płaska, ma ok. 4-5 mm. Czy powinno mnie to bardzo zmartwić? Czy powinnam szybko iść z tym do dermatologa czy pokazać to na planowej wizycie za dwa miesiące? czy to może być złośliwy nowotwór?

czy naczyniak (znamie naczyniowe?) może się pojawić w moim wieku i to może być to?
ok. 5 lat temu miałam czerwoną plamkę też jakby krwistą niestety nie pamiętam jak wyglądała, ale się wchłonęła.
czy to prawda, że znamiona naczyniowe mogą powstawać od problemów hormonalnych lub nadciśnienia? hormony mam mieć badane, a nieco podwyższone ciśnienie miałam w przeszłości, minęło po schudnięciu 10 kg. mam w dwóch miejscach takie jakby naczynko krwiste ale jest wielkości główki szpilki a nie takie duże, kształt takiego przecinka. miałam 3 lata temu problem z wybroczynami od ciśnieniomierza, ale minęło, bralam tylko rutinoskorbin.

Bardzo proszę o pomoc.
napisał/a: delinka79 2013-07-31 18:59
zdjęcie proszę , opis wygląda na tzw. znamię rubinowe czyli nic takiego mówiąc kolokwialnie
napisał/a: lotta89 2013-07-31 20:51
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b89879786f67acb3.html
napisał/a: delinka79 2013-07-31 21:11
szczerze mowiac zdjecie nieczytelne kiepskiej jakości
napisał/a: lotta89 2013-07-31 21:40
w takim razie zapiszę się za dwa tygodnie do internisty i mu to pokażę.

czy te rubiniaki mogę się tak nagle pojawić? czy jeżeli to rzeczywiście rubiniak to nie urośnie, nie zmieni się, nie zniknie przez te dwa tygodnie, tak?

rozumiem, że z rozpoznaniem rubiniaka nie będzie miał problemu dobry internista?
napisał/a: delinka79 2013-08-01 11:19
dla mnie zdjecie kompletnie nie do odczytu , znamiona rubinowe moga laikowi przypominac naczyniaka dlatego zasugerowalam go po pani opisie , znamiona rubinowe powstaja tak jak kazde inne znamie barwnikowe pod wplywem slonca i nie sa niebezpieczne