Czerwona kropeczka miedzy bialkiem ocznym a teczowka ?

napisał/a: pietia89 2012-05-20 18:00
Na granicy teczowki a jak sie rozpoczyna bialko oczne mam taka czerwone kropeczke ale chyba to krwinka ale wole sie upewnic co to ?
napisał/a: jezebel1 2012-05-26 02:24
jakiej wielkości jest ta "kropeczka"? czy dochodzi do niej jakieś naczynie? przypomina może mały krwiak? czy wystąpiła nagle czy jest tam już jakiś czas? był uraz oka?
najprawdopodobniej to po prostu naczynko które tak się ułożyło/zagięło że widać je wyraźniej
napisał/a: dzikaróża 2014-11-09 15:01
Chcialabym odnowic temat, mianowicie mam ten sam problem.
Pojawila sie mala czerwona kropeczka w tym samym miejscu wielkosci milimetra. Nie odchodza, ani nie dochodza do niej zadne naczynia. Za to sa widoczne (naczynia) po tej stronie oka, gdzie jest kropka ale pod gorna powieka. Oko mam podraznione i jak dotykam w tym miejscu powieke pobolewa. Nie pomagaja zadne krople nawilzajace ani przemycie oka. Jak dostaje sie do niego woda szczypie w tym miejscu. W momencie gdzie oko drazni mnie dluzsza chwile i je pocieram jest jeszcze gorzej i mnie boli.
Nosze miesieczne soczewki cylindryczne. Sciagam je co noc i czyszcze. Uzywam kroplki nawilzajacych, poniewaz oko czesto mi sie wysusza. Jakies 2 dni temu bardzo mi sie przesuszyly oczy przez klimatyzacje w samochodzie i nie mialam mozliwosci ich sciagnac. Mniej wiecej od tej pory zaczal pojawiac sie problem. Naczynka widzialam juz od tych paru dni, myslalam ze soczewka sobie podraznilam i przestalam je nosic, zeby oko odpoczelo. Niestety czy z soczewkami czy bez jest identyczny problem. Kropeczke zauwazylam dzisiaj.