Czerwona, gorąca twarz i nos

napisał/a: Szopen 2013-05-30 16:14
WItam.
Zwracam się szczególnie do lekarzy na tym ofrum.
Mianowicie, wszystko zaczęło się rok temu, kiedy miałem suchą skórę na twarzy podczas zimy. Postanowiłem ją wtedy posmarować kremem na zimę z Rossmana. Krem nałożyłem na twarz i nos, na noc. Następnego dnia obudziłem się z bardzo piekącą i czerwona twarzą oraz nosem. Efekt podobny do oparzenia. Po wizycie u dermatologa, przypisano mi lek " PIMAFUCORT". Krem pomógł już następnego dnia, silny rumień znikł na pewien czas. Ostatniej zimy moja twarz znowu zaczęła stawać się czerwona i piekąca, dlatego użyłem kremu Bioderma Sensibio Forte, ponieważ polecono mi go w aptece, na pielęgnacje skóry zaczerwienionej. Jednak krem ten nie przyniósł pozytywnych efektów a nawet podrażnił lekko zaczerwienioną już twarz i nos. AKtualnie moja twarz jest gorąca i czerwona, nos także mam zaczerwieniony. Czy mógłby mi ktoś polecić skuteczny lek, który złagodzi moje objawy twarzy i nosa, ponieważ zaczynam tracić już nadzieje, iż stan mojej cery się poprawi.
Byłbym wdzięczny za każdą udzieloną odpowiedź.
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-11 17:06
Ja bym Ci polecała kremy z firmy La Roche Posay (dla mnie są najlepsze), możesz sobie też kupić wodę termalną z tej firmy trzymaj ją w lodówce, raz na jakiś psikaj na twarz to przyniesie Ci chwilową ulgę(zniknie uczucie gorąca na twarzy).Pozdrawiam
napisał/a: Szopen 2013-06-11 17:10
Dziękuje za odpowiedź. Zakupie ten kosmetyk w najbliższym czasie.
Z tego co czytam na internecie ten lek jest bardzo skuteczny, jednynie trochę drogi. :P
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-11 17:18
to fakt, ta firma jest droga, ale jak dla mnie warto... chociaż nie mówię, że akurat dla Ciebie będzie ok:)
napisał/a: Szopen 2013-06-11 17:20
Mogłabyś mi powiedzieć po jakim czasie są widoczne efekty poprawy ?
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-11 17:24
tak naprawdę zależy co Ci dolega, musisz iść do dermatologa, bo te kremy jedynie złagodzą Ci objawy, czyli zaczerwienienie albo nie będą doprowadzać do większego zaczerwienienia niż masz w tej chwili, u mnie te kremy nie podrażniają mi twarzy, ale cudów nie ma " nie wyleczą":) to jest po prostu odpowiednia pielęgnacja skóry i tyle :)
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-11 17:25
a czym myjesz twarz?
napisał/a: Szopen 2013-06-11 17:34
Szarym mydłem. ;)
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-11 17:37
to jest dobry wybór no i najtańszy jeśli masz kasę to polecam cetaphil jak też płyn micelarny
napisał/a: Szopen 2013-06-11 17:41
Nie chce uzywac tego rodzaju płynów, bo często mnie podrażniają mi one skórę. :/
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-11 17:44
jeśli chodzi o kremy to też mogę Ci polecić physiogel, np. krem łagodzący na twarz, po prostu musisz popróbować i wybrać co Ci najbardziej odpowiada, ale jak będziesz "testował" to nie radzę robić tego na noc, bo jeśli zacznie się coś dziać to będziesz mógł to szybko zmyć a po nocy możesz być "buraczkiem", lepiej mieć kontrolę;)
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-11 17:46
płyn micelarny jest zamiast wody, raczej nie podrażni... chociaż kto wie... każdy jest inny