czerwona dziwna wysypka

napisał/a: PeScE 2007-03-30 16:55
w niedziele rano zauwazyłam czerwoną wypukłą wysypkę na brzuchu i klatce piersiowej. Miałam stan podgorączkowy 37.5 i ataki gorąca. Pojechałam na pogotowie lekarz stwierdził że nie wie co mi jest. nastepnego dnia udałam sie do lekarza rodzinnego powiedział ze to może byc uczuleniowy stan zapalny skóry przepisał clotrimazolum- tylko ze nie nosiłam nowych ubran nie uzywałam nowych kosmetyków i nic nowego nie jadlam. Pożniej doszły do tego zmęczenie, senność, osłabienie, brak apetytu, ból kości, głowy (szczególnie tył przy karku) i oczu Cały czas mam stan podgorączkowy a wysypka jest juz tez na rekach szyji i plecach. Mam 20 lat a czuje sie jak staruszka. Przechodziłam zakażne choboby wieku dziecięcego oprócz odry na którą dyłam szczepiona i świnki. Dodam ze mam malą alergie na olche i trawy która do tej pory objawiała sie katarem siennym.
Robiłam badania o to wyniki:
glukoza 89 mg/dl
CPR ulraczułe o,10 mg/l
WBC 5,6
NEUT 2,2
NEUT% 43,8
LYMPH 2,5
LYMPH% 44,2
MXD 0,6
MXD% 12
RBC 4,23
HGB 14,2 g/dl
HTC 39,6%
MCV 93,6 fl
MCH 33,6 pg
MCHC 35,9 g/dl
RDW-SD 40,7 fl
PLT 292
PWD 12,8 fl
MPV 10,5 fl
P-LCR 29,5%
Segmenty 42%
Eozynocyty 1%
Bazocyty 1%
Limfocyty 46%
Monocyty 10%

Proszę o ich interpretacje jesli to możliwe. Z góry dziekuje.
napisał/a: Peter 2007-03-31 21:00
Trochę za wysoki poziom limfocytów i monocytów. Podwyższona ilość limfocytów może
świadczyć o infekcji wirusowej lub alergii, a monocytów o inwazji pierwotniakami (np lamblie). Takie objawy mogą świadczyć o lambliozie (potrzebne badanie kału w celu potwierdzenia lub wykluczenia).