Czerwienienie się oczu

napisał/a: EdekCelt1987 2008-03-14 23:16
Witam,
Praktycznie przez cały czas mam zaczerwienione oczy, a kiedy oglądam telewizję lub siedzę przed komputerem - choćby kilka minut - stają się jeszcze bardziej czerwone, ostatnio jeszcze bardziej niż zwykle. Byłem u okulisty, dostałem kilka kropli (między innymi "Sztuczne łzy" Hyabak), maści, itp, brałem ale oczy wciąz były zaczerwienione, po ponad dwóch miesiącach poszedłem do innego okulisty, który przepisał mi inne "Sztuczne łzy" Hylo-Comod, biorę ale oczy wciąż są zaczerwienione, moglibyście mi jakoś doradzić co to może być i co powinienem z tym zrobić? Z góry bardzo Wam dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam
napisał/a: millo1 2008-03-17 18:03
ale lekarz nie stwierdził ani wady wzroku ani zapalenia spojówek (przewlekłego) ?

wiesz, niektórzy mają skłonności do pękających naczynek w oku. po prostu musisz oszczędzać oczy, często spohlądać np. na zieloną trawę (bo odpręża), ćwiczyć oczy, stosować zimne okłady.

na naczynka spróbuj łykać ruthinoscorbin - może uszczelnią troche naczynia krwionosne i będą mniej pękały.

jak gdzieś wychodzisz i zależy Ci na ładnym, białym wyglądzie gałek ocznych, zakraplaj starazolin.
napisał/a: kuszyczka 2008-03-18 12:55
przepisal ci sztuczne lzy a bylo zaczerwienienie? przeciez potrzebne sa jakies lagodzace krople, jesli nie ma zapalenia to wystarczy starazolin zakroplony 2-3 razy dziennie. ale w ogole to oszczedzaj te oczy, moze ogranicz komputer i czytanie na kilka dni, az dojda do siebie.
napisał/a: EdekCelt1987 2008-03-18 16:09
Dziękuję za odpowiedzi,
Lekarz stwierdził, że powinienem nosić szkiełka -0,5 ,
Ale zdaniem obu tych lekarzy jest jeszcze zbyt wcześnie, żebym nosił okulary,
Kiedyś celowo nie korzystałem z komputera przez tydzień, bo myślałem, że może wtedy oczy przestaną się tak czerwienić,
Ale po tym tygodniu ich wygląd był wciąz taki sam,
Są dni, że po chwili oglądania telewizora, lub zerkania na monitor komputera czerwienią się o wiele bardziej,
A są też dni (np. wczoraj), kiedy po może dwóch godzinach ich zaczerwienienie było takie, jakie jest na codzień, nie nasiliło się bardziej, tak jak robi to zazwyczaj
napisał/a: Jana22 2008-03-19 16:59
a ja mam pytanie. Bo używam kropli, ale czy np. zaleczą one na stałe powikłania po ostrym zapaleniu oka (tzw. epidemice)? Od tamtej pory mam ciagle popekane naczynka. Kropelki zakraplam sporadycznie. A jesli bym zakrapiała bym ten starazolin regularnie, to ten problem mogłby zniknąć całkowicie?
napisał/a: kuszyczka 2008-03-24 19:43
To moze stosuj je regularnie, to naczynka sie zasklepia i znikna.. czesto po chorobach oczy sa oslabione. Po to uzywa sie takich kropli, by je doleczyc. Leki tez czesto podrazniaja.
napisał/a: Jana22 2008-03-30 13:21
Aha, no tak myslalam. Od jakiegos czasu juz wkraplam systematycznie. Widze poprawe już.