Czego uczą na studiach medycznych?

napisał/a: dominikap08 2014-02-17 16:28
Cześć :)
Mam poważny dylemat. Za niedługo zaczynam liceum. Żeby wiedzieć jaki profil wybrać, muszę określić jaki zawód chcę mieć w przyszłości. Bardzo zależy mi na byciu okulistą. Interesuję się tymi rzeczami i chcę pomagać ludziom, leczyć ich. Jednak żeby być okulistą muszę skończyć studia medyczne, a potem dopiero specjalizację. Czego mniej więcej uczą na takich studiach? Najbardziej uczulona jestem na morfologię. Zniosę wszystko tylko nie to :p Chciałam zapytać czy uczą tam pobierania krwi, bo jeśli tak to moje plany legną w gruzach :/ Dziękuję za każdą odpowiedź :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-17 16:55
Nie, no co Ty lekarz żeby krew pobierał :))) Ech.....
W tym dziale trochę przekop tematy, bo pamiętam że nasi lekarze i studenci medycyny pisali jak wyglądają studia na UM.
napisał/a: dominikap08 2014-02-17 17:56
No wiesz, nie wiadomo co teraz wymyślają :D Dzięki za radę.
napisał/a: MichałZ 2014-02-25 20:11
Jako lekarz podstawowe zabiegi musisz umieć wykonywać również. Np zakładać wkucie do żył obwodowych. W praktyce się tego nie robi ale jednak nauczyć się trzeba.
Myślę, że z powodu osobistego lęku przed pobieraniem krwi nie warto z tych studiów rezygnować. Wszystko można przełamać :)
napisał/a: dominikap08 2014-02-28 22:04
To niekoniecznie osobisty lęk. Jak w ogóle patrzę np. na zdjęcia jak igła... no wiadomo co :P to słabo mi się robi. A bardzo chcę zostac lekarzem :(
napisał/a: Vattier 2014-03-01 11:31
Zamierzasz iść na specjalizację ZABIEGOWĄ (bo taka właśnie jest okulistyka) a boisz się widoku igły na zdjęciu? Radziłbym przemyśleć albo specjalizację, albo studia. Na studiach nie wymigasz się od robienia zastrzyków.
napisał/a: MichałZ 2014-03-01 15:28
Vattier napisal(a):Zamierzasz iść na specjalizację ZABIEGOWĄ (bo taka właśnie jest okulistyka) a boisz się widoku igły na zdjęciu? Radziłbym przemyśleć albo specjalizację, albo studia. Na studiach nie wymigasz się od robienia zastrzyków.


Może przejdzie jej :) Jest dopiero w liceum. Do czasu rekrutacji na studia wyższe może jej minąć zarówno lęk przed igłami, jak i cały ten pomysł na studia medyczne.
napisał/a: dominikap08 2014-03-03 10:41
Wiedziałam, że niektórzy nie zrozumieją o co chodzi. Zastrzyk to pikuś. Mi chodzi o POBIERANIE KRWI. Niby to to samo, ale w drugą stronę. Niestety tak tkwi to w mojej głowie, że już nie mam pojęcia co robic. A zmiana studiów? Na jakie? Wszelakie testy, które robiłam pokazują dla mnie zawody albo takie których nie lubię i nie zamierzam zostawac, albo zawody z małą pensją. Poza tą 'fobią' lekarz byłby idealnym zawodem dla mnie.....:(
napisał/a: franka11 2014-03-06 15:43
Życzę Ci żebyś został lekarzem ale tym dobrym, nieskorumpowanym, tym prawdziwym z powołania