"Czas po" ekstrakcji ósemki - pare pytań

napisał/a: dzej2 2012-12-03 20:45
Witam ponownie,
Obecnie mija 75godz. od wyrwania prawej dolnej ósemki i:
- wczoraj popołudniu jak i dziś (przynajmniej do tej pory) brak gorączki (pomimo iż twarz jest ciepła a prawa strona trochę opuchnięta)
- ucho i miejsce po zębie pobolewa (ale nie aż tak, żebym musiała zażywać środki przeciwbólowe), ból narasta na noc, w ciągu dnia nie jest dokuczliwy, dziś coś mnie pobolewa po prawej stronie szyi - możliwe ze to węzeł chłonny
- utrudnione mówienie i przełykanie(gardło jest bardziej ciepłe i obolałe), jestem też trochę osłabiona
- poharatane dziąsło jest w większości białe (na obrzeżasz czerwone)
- na skrzepie - jeśli to skrzep -jest coś białego albo szarego (dokładnie nie widzę, a to co widzę zależne jest od oświetlenia i kąta pod jakim patrzę)
- język jest żółtawy i trochę piecze
- mały szczękościsk - mogę otworzyć szerzej buzie niż 2dni temu, niemniej nie tak szeroko jak zwykle
- występuje dziwny smak w ustach
- zauważyłam też, że od momentu wyrwania zęba wargi szybko mi wysychają i ogólnie odczuwam suchość w gardle

Z tego opisu i ze zdjęcia z tego wątku: http://commed.pl/goraczka-a-usunieta-osemka-vt82327.html można wywnioskować, że goi się okej, czy to zaczyna się sławny suchy zębodół, ewentualnie jakiś inny stan zapalny??.

Oprócz tego mam jeszcze parę pytań:
1. Czy na suchy zębodół człowiek jest narażony przez cały czas rekonwalescencji, czy tylko np w 1wszym tygodniu?
2.Czy rozcięte dziąsło może utrudnić gojenie miejsca po ósemce? Ile mniej więcej goi się takie dziąsło?
3. Rozumiem, że w pewnym momencie skrzep trzyma się rany w miarę mocno i nie odpadnie pod wpływem byle czego czy trzeba cały czas bardzo uważać?
4. Jeśli występuje "prawidłowy skrzep" to jest konkretny przedział czasowy kiedy "odpada", czy to sprawa bardziej indywidualna?
5. W internecie jest napisane, że przez "pierwsze parę dni" nie jeść nic ciepłego ani twardego, ale co to dokładnie oznacza?. Czy po tygodniu od wyrwania ósemki można zjeść normalny obiad jak ziemniaki i filet z kurczaka (nawet jeśli przeżuwanie boli) i wypić gorącą herbatę/kawę czy lepiej odpuścić?
6. Przez cały czas gojenia nie można spać po stronie wyrwanej ósemki czy tylko też pierwsze parę dni?
7. Po jakim czasie można wypić 1-2piwa?:)