czarny punkt pod skórą na palcu u nogi

napisał/a: agnieszka021 2015-03-15 10:46
Witam..jakiś miesiąc temu zauważyłam podskórnej na dużym palcu czarny nieregularnego kształtu punkt. Nie boli..nie ma żadnej ranki ani nic takiego. Wizytę mam wyznaczona dopiero na za tydzień i to tylko u lekarza rodzinnego. Boje się bardzo bo mój tata choruję na nowotwór policzka. Dodam że wokół tej zmiany pojawiają się maleńkie czarne kropki...czy ktoś miał może podobny problem..co to może być?
napisał/a: piotrosiama 2015-03-15 21:00
Opierając się na tej fotce powiedziałabym, że to efekt urazu - krwiak. Nie było wcześniej jakiegoś uderzenia w ten palec ?
napisał/a: agnieszka021 2015-03-16 08:38
W tym problem ze nie było urazu..przynajmniej nie mogę sobie nic takiego przypomnieć. Może panikę ale u mojego taty zaczęło się od zwykłej krostki która wzięliśmy za ukąszenia :(
napisał/a: Amadeusz10 2015-04-12 09:14
Mi też się wydaje że to zwykły krwiak. Czasami w nocy przygryziemy sobie trochę palec i pojawia się krwiak, którego później nie pamiętamy. Krwiaka poznamy po tym, że nie będzie się powiększał, gdy już krew zakrzepnie. Pozostanie na długo i raczej się nie wchłania. Trzeba go potem usunąć.
napisał/a: monika_kr 2015-04-13 17:08
ten czarny punkt to może być krwiak, lub stary odcisk, pęcherz. Trudno tak jednoznacznie stwierdzić co to jest. Jeśli się boisz ze to coś poważnego to idź do dermatologa. Zastawiam się czy to nie jest kurzajka, która często mylona jest właśnie z odciskiem.