"Czarny nalot???"

napisał/a: Kama0071 2016-09-08 12:00
Witam,
ostanio podczas szczotkowaniu zębów zauważyłam na ósemce ciemną, niemal czarną powierzchnię tuż przy dziąśle.
Na następny dzień zapisałam się do dentystki, jednak pani stwierdziła, że nie jest to próchnica, a jedynie "odbarwione, utlenione szkliwo z nalotem". Zastanawiam się czy w ogóle coś takiego istnieje :) Tyle się słyszy o szybkopsujących się ósemkach itd, że do głowy by mi nie przyszło, że czarna powierzchnia (nie plamka, ale znaczna powierzchnia) nie jest rozległą próchnicą.
Niestety dentystka nie powiedziała mi czy są jakieś zabiegi które pozwolą mi usunąć "tą ciemność". Dodam, że na innych zębach takie cuda mi się nie pojawiły.
Ciekawa jestem, czy ktoś z Państwa miał podobne, zębowe przygody :)
napisał/a: tatiana88 2016-09-10 10:00
nie wiem , ja dentysta nie jestem , a co do ósemek , to mam jedyne doświadczenie ,ze musiałam je usunąc i to operacyjnie , bo były zatrzymane . Ja na twoim miejscu wybrałabym sie do jakiegoś dobrego gabinetu , w krakowie , jeżeli oczywicie tutaj mieszkasz , jest gabinet stomatologia cichoń , ja tam zawsze chodze , teraz tydzien temu byłam na leczeniu szóstki .Poza tym gabinet bardzo polecam , bo na prawde chodze tam juz długo i za kazdym razem po leczeniu zebów nic mi sie nie dzieje , nie boli itd , a ceny jak na prywatny gabinet bardzo przystępne
napisał/a: HelloSmile 2016-09-15 21:38
Na moje oko( a jestem asystentką stom.) jest to powierzchniowa, zatrzymana próchnica. Trzeba ją obserwować czy się nie powiększa, ewentualnie może Pani smarować żelem elmex z fluorem 2x w tyg miejscowo, patyczkiem higienicznym, raczej ona się nie cofnie, ale smarowanie zapobiegnie dalszemu rozwojowi.