Czarna plamka

napisał/a: helpless 2010-08-29 23:27
W lewym oku mam czarną małą plamkę, która porusza się razem z poruszaniem gałki ocznej. jest to dość uciążliwe i wkurzające przy jasnych powierzchniach ponieważ dobrze ją widzę, natomiast gdzie jest dużo kolorów prawie jej niema. Chciałem zapytać czy to może coś poważnego lub może prowadzić do czegoś poważnego, np. powiększenia tego czy coś podobnego. Byłem u okulisty ale coś tam spojrzał, powiedział, że też taką ma i mnie całkowicie zlał, zignorował. Chciałbym coś więcej się dowiedzieć. Pomóżcie.
napisał/a: bmw5256 2011-04-03 23:17
U mojej mamy pojawiła się kilka tygodni temu czarna plamka w polu widzenia. Plamka ta porusza się wraz z ruchem źrenicy i pojawia się gdy ona zamyka oczy lub gdy popatrzy na coś jasnego, a potem ciemnego lub zaraz po przebudzeniu. Jest ona trochę tym zmartwiona bo plamka nie znika od paru tygodni. Co to może być?
napisał/a: wikam2 2011-04-04 08:45
Poczytaj tutaj, może coś Ci to podpowie :)
http://commed.pl/widze-czarna-plamke-vt49427.html
napisał/a: quaszle 2011-05-03 11:17
Witam,

Od kilku dni obserwuję dość niepokojące zjawisko. W lewym oku od czasu do czasu pojawia mi się malutka, czarna, blada (prawie przezroczysta) plamka. Gdy ruszę gałką np. w dół to plamka tam podąża, jak w gorę - efekt jest ten sam. Co to może być? Nie odczuwam jakiegoś specjalnego dyskomfortu z tego powodu, bo jest to dla mnie niezauważalne w ciągu dnia, jedynie jak coś czytam to widzę to, albo jak długo patrzę np. na okno. Co to może być? Czy miał ktoś kiedyś podobne objawy?