czarna krew podczas okresu... co jest?

napisał/a: baneta4 2013-07-25 21:27
witam. znowu po dlugiej przerwie :D

mam taki problem z moim okresem, ktory dostalam dzisiaj i jak sie okazuje nie jest normalny, ale ciemny a wrecz czarny.

tabletek antykoncepcyjnych zadnych nie biore.

co moze byc nie tak?
napisał/a: gosiek189 2013-08-02 23:39
Niestety nie pocieszę cię. U mnie prawie za każdym razem okres zaczyna się od żywo-czarnej krwi, ale biorę tabletki anty więc jest to normalne. Slyszałam opinię, że czarna krew może być pozostałością po poprzednim cyklu ale nie wiem ile jest w tym prawdy. Na twoim miejscu zasięgnełabym fachowej opinii.
napisał/a: wikam2 2013-08-03 00:47
Nie pamiętam jak to szło tak czysto teoretycznie i naukowo ale chodziło o to, że im mniej krwi tym szybciej się utlenia i robi się ciemniejsza :) Tyle i aż tyle :)
napisał/a: Ell 2013-08-03 09:57
a ja znowu slyszalam, ze to moze byc problem z prolaktyna. Ja bym sie a razie tym nie przejmowala. Poczekalabym do nastepnego miesiaca.
Albo zadzwon do ginekologa. Ja jak mam jakies pytania, to pisze maila i mam odpowiedz w ciagu kilku godzin. I albo mi wszystko wyjasnia (jesli to nic groznego), ale od razu zaprasza do siebie
napisał/a: baneta4 2013-08-05 17:47
dzieki.
jezeli zwiazane jest to z poziomem prolaktyny to by sie to zgadzalo bo mam trzykrotnie ponad norme. 19. mam wyznaczony termin na tomografie i zobaczymy co jest z tym nie tak. ale dzieki za odpowiedz.
napisał/a: wikam2 2013-08-05 20:31
Sama prolaktyna bezpośrednio na kolor krwi menstruacyjnej nie wpływa. Na ilośc okresu - może i to wiązałabym właśnie z ilość = kolor.