Cytrynian potasu

napisał/a: Etnavo 2017-03-11 13:34
Witam.

Pytanie związane jest z cytrynianem potasu i jego możliwości uzupełniania potasu w organizmie.

W informacjach nt. tego produktu wyczytałem że jest pomocny w leczeniu kamicy dróg moczowych,dny moczanowej.
Czy będzie skuteczny również z uzupełnianiu potasu w organizmie. Do tej pory brałem Kalipoz prolongatum, ale mimo przyjmowania 6-ciu tabletek dziennie nie bylem w stanie uzupełnić go w organizmie. Dodam że choruje na wrodzoną wadę serca i zażywam diuretyki.

Chciałbym sie przerzucić na coś lepszego niż chlorek potasu, a podobno cytrynian jest lepiej przyswajalny przez organizm.
ps. Jaka dawka czystego cytrynianu potasu była by bezpieczna w razie jakby uzupełniał on potas.
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-03-11 15:15
Cytrynian potasu to jeden z najbardziej biodostępnych form potasu. Dlatego jak najbardziej można nim uzupełniać braki w organizmie.

Co do dawki to zależy oczywiście ile wyciągasz z diety. Resztę spokojnie możesz przyjmować z suplementu.
napisał/a: Etnavo 2017-05-08 17:41
Od jakiegoś czasu zażywam cytrynian potasu (kupowany na kilogramy) w dawkach ok 9 g cytrynianu potasu (ok 3,5 grama czystego potasu). Zrobiłem sobie test ph moczu i śliny papierkami .

ph śliny 7
ph moczu 8

Jakie mogą być skutki długiego utrzymywania się wysokiego ph moczu?, bo rozumie że zasadowy odczyn moczu jest równoznaczny z niewystarczającą ilością kwasów żołądkowych.

Czym mogę zastąpić cytrynian ( chlorek odpada - za mała wchłanialność i mała ilość jonów w jednym gramie)

Dodam że z pożywienia nie dam rady uzupełnić tego jonu przez zażywanie leków moczopędnych.