Cytologia

napisał/a: sali mali 2007-01-25 17:21
Byłam dzisiaj u ginekologa i pani doktor wykonala mi cytologie, bo mam nadzerke. Słyszałam że to badanie jest praktycznie nie odczuwalne, ale niestety nie w moim przypadku. Czułam bardzo mocny ból, który pojawił się po włożeniu przez pania doktor tego czegoś plaskikowego ;) i przeszedł gdy to wyjęła. Nie wiem, może ktoś wie czy to normalne ? To naprawde bolało. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
napisał/a: Kasienka84 2007-01-26 09:21
Cytologie pobiera sie wziernikiem, wiec pani doktor wkladala Ci wziernik, przy jego zakladaniu mozna czuc dyskomfort i moze byc nie milo nie napialas czy jestes dziewica? jesli tka to moglo bolec bo ne koniecznie dziewice sie bada wziernikie no ale jesli t bylo koneicznie to trudno, sadze ze z racji andzerki tez moglas czuc dyskomfort i pobolewanie, w koncu nadzerka powoduje przy stosunkach i badaniu jakis lekki bol, wedlug mnie nie powinnas sie tym martwic, na drugi raz pytaj lekarza i mow co czulas i od rau by ci wyjasnil, ja tak zawsze robie i po wyjsciu z gabinetu nie mam watpliwosci,. jak mialam robiona cytologie jakis czas temu to nie bolalo jakso mocno ale czulam nieprzyjemne ale dalo sie zniesc, natomiast moja siostra miala infekcje i badane wziernikiemi ja bolalo przy badaniu wiec sadze ze nadzerka mogla byc powodem
napisał/a: sali mali 2007-01-26 17:12
Dziekuje za odpowiedz, troche mnie uspokoiłaś :)
Pozdrawiam
napisał/a: Kasienka84 2007-01-27 09:16
To sa tylko moje przypuszczenia, nie sadze jednak by ten bol byl czyms innym spowodowany, na przyszlosc smialo pytaj lekarza i mow o wszystkim a on Ci wyjasni wszystko i nie bedzie niepokoju, ale jaKBY cos nie tak bylo to badajac cie by to widziala i powiedziala Ci przecoez, wiec sadze ze bol to byl z powodu nadzerki badz tez tai mechaniczny przy zakladaniu wziernika, mnie to tez delikatnie bolalo chociaz chyba troche musi jak lekarz go wkłada, zalezy jeszcze czy sie wlasnie nie ma infekcji i jak jest z blona dziewicza
Aqaba
napisał/a: Aqaba 2007-03-02 16:47
dokladnie rpzy nadzerce zakladanie wziernika moze byc bolesne omijajac fakt ze czasem osoba wykonujaca to badanie moze byc malodelikatna role odgrywa tez to czy mocno napinasz misnie podczas badania
napisał/a: sali mali 2007-03-02 17:01
Wreszcie doczekałam się na wyniki, naszczeście to nic poważnego, wyszła grupa II tylko że stwierdzono silne zapalenie i lekarka przepisała mi robiony lek. Mam do was pytanie z związku z nim. Są to czopki, mam jest stosować przez 10 nocy, nie wiem czy to od tego ale odkad zaczełam je brać to od czasu do czasu boli mnie w podbrzuszu. Może to mieć jakiś związek ? Pozdrawiam