Cytologia pod koniec cyklu

napisał/a: parszyw 2007-07-11 20:24
Ze względu na nawracające zapalenie pochwy ginekolog zleciła mi wykonanie cytologii, miałam się zgłosić jakiś czas po skończeniu opakowania globulek macmiror. Globulki skończyły mi się 3 dni temu. Czytałam, że cytologię najlepiej wykonywać w 1. połowie cyklu, a mi do okresu brakuje jeszcze jakiś 1,5 tygodnia, wciąż mam dziwną wydzielinę, brak normalnego śluzu, swędzi, nie chcę czekać tak długo. Czy wynik może być mniej miarodajny, jeśli zrobię to badanie teraz, a nie tak jak jest wskazane?
napisał/a: Kasienka84 2007-07-13 09:38
Wynik wyjdzie i będzie raczej dobry ale jesliz alezy na 100% wiarygodnosci to ajlepiej isc tak w srodu cyklu najpózniej a najlepiej jakies kilka dni po zakonczeniu krwawienia. Spytaj swojego lekarza co o tym mysli i zrób jak mówi. Cytologia tuz po samym okresie albo tuz rpze dokresem nei jest wskazana ze wzgledu na to ze juz zaczyna sie luszczyć blona macicy i w srodku w szyjce macicy moga byc jakies kawalkiw ydzieliny, zarowno pookresie jak tez przed, tmeu zalecane jest to w srodkuc yklu ze drogi rodne sa calkowicie oczyszcoznei nie ma tam nawet malenkich jkawalkow wydzieliny, ale jesli masz pwoazny klopot i cos sie zlego dzieje to udaj sie i zrob cytologie, jesli n ebdzie wyikd obr to po skonczeniu okresu powtorz ja. 1,5 tygodnia do okresu to jest nie tak najgorzej. Pozatym każdy lekarz ma inna teorie na ten temat. i jeszcze jedno, ropzed cytologia wskazana jest wstrzemięźliwość seksulana , najlepiej juz dzien przed wizyta u lekarza nei wspolzyc poniewaz to tez ma wplyw na wynik i jakies male zmiany w srodku pos tosunku moga byc i zalecana jest doba conajmniej przed badaniem
napisał/a: parszyw 2007-07-13 13:03
dziękuję za odpowiedź ;)
napisał/a: Kasienka84 2007-07-13 14:08
Drobiazg. Teoria jest taka ze najleiejw pierwszje polowie bo drogi rodne sa czyste od wydzieliny miesiaczkowej, ktora w srodku utrzymuje sie dluzej nawetjak nazewnatrz nei widac jeszcze, ale jesli lekarz uzna ze mozna zrobic to zrobi cytologie, wybik bedzie napewno ok tylko moze wyjsc jakies male zakazenie czy cos tznbakterie ktore sa normalne w danej fazie cyklu wiec pewnie tmeu mowi sei z ewynik eniw ychodzi, ale lekarz sie zna i powinien wiedziec co i jak. Jak mozna poczekac to poczekaj po okresie idz a jeslit o bardzo pilne to nie czekaj tylko idz dolekarza
napisał/a: parszyw 2007-07-14 12:33
Okres właśnie dostałam, trochę szybciej niż przewidywałam, widocznie nadal mam nieregularny ze względu na zastosowaniu tabletki po miesiąc temu. Tak więc czekanie na badanie będzie krótsze :)
napisał/a: Kasienka84 2007-07-16 09:11
No to fajnei ze okres jest, jak sie skonczy to odczekaj tak kilka dni jak juz nic wydzieliny nie bedzie i idz na badanie, to bedzie najlepszy moment i badanie bedzie napewn bardzo wiarygodne, od razu os amym orkesie lepiej nie poniewaz w szyjce macicy jeszcze moga byc resztki wydzieliny miesiaczkowej,