cytologia grupa III

napisał/a: łowczyni 2008-10-31 08:35
Odebrałam wynik cytologii, grupa III, zmiany dysplatycznego małego stopnia, CIN I, Hpv, LSIL.
Mój TŻ to mój jedyny partner seksualny, zatem to on musiał mnie zarazić Hpv, zostały mi przepisane globulki dopochwowe. Ale czy ja nie powinnam teraz zaniechać seksu z nim? Jaki sens będzie miał leczenie, jeśli ja ciągle będę narażona na działanie Hpv przez mojego faceta?
Nie wiem co o tym myśleć...
Kiedy powinnam powtórzyć cytologię? Mnie się wydaję, że po zakończeniu leczenia, a na wynikach mam napisane, że za pół roku....nie wytrzymam tyle :(. Poza tym III gr i Hpv to nie przelewki już, zwłaszcza w moim wieku (24lat).
napisał/a: ewessa 2008-11-01 14:58
Witaj ja też mam III grupę i nadżerkę ,stan zapalny .Brałam antybiotyki ,powtórzyłam cytologie i dalej mam III.Wczoraj miałam pobierany wycinek do zbadania .Wydaje mi się mam prawie to samo co Ty ,że powinnaś jeszcze raz zrobic cytologie bo III grupa to stan kiedy trzeba działac i nie lekceważyc wyniku .Może powinnaś zmienic lekarza ? Pozdrawiam!
napisał/a: anka1956 2008-11-01 17:11
CIN 3 - śródnabłonkowa neoplazja szyjki macicy stopnia 3, inaczej dysplazja dużego stopnia. Stan przedrakowy szyjki macicy występujący w nabłonku płaskim i powodowany bardzo głębokimi zaburzeniami różnicowania komórek zakażonych HPV wysokiego ryzyka. Silnie wyrażone cechy atypowe komórek występują w ponad 2/3 grubości nabłonka. CIN 3 wymaga pilnej interwencji lekarza, którego powinnaś zmienić jak sugeruje powyżej ewessa.
napisał/a: łowczyni 2008-11-02 13:51
anka1956 napisal(a):CIN 3 - śródnabłonkowa neoplazja szyjki macicy stopnia 3, inaczej dysplazja dużego stopnia. Stan przedrakowy szyjki macicy występujący w nabłonku płaskim i powodowany bardzo głębokimi zaburzeniami różnicowania komórek zakażonych HPV wysokiego ryzyka. Silnie wyrażone cechy atypowe komórek występują w ponad 2/3 grubości nabłonka. CIN 3 wymaga pilnej interwencji lekarza, którego powinnaś zmienić jak sugeruje powyżej ewessa.


Tylko, że ja mam Cin I, czyli dysplazję małego stopnia. Oznacza to, że to z jednej strony może już byś stan przedrakowy, z drugiej - silne zapalenie, stąd globulki.
Mimo wszystko, zdecydowałam się udać po wyczerpaniu globulek do innego lekarza poprosić o kolposkopię, by mieć pewność co to jest...
Ale nadal mnie martwi ten problem współżycia =/. Nie wiem jak to w przyszłości ma wyglądać, skoro on jest chyba jego nosicielem, a ja do 28r.ż. mam szansę, że Hpv mi się cofnie...
napisał/a: anka1956 2008-11-02 15:20
Przepraszam nie zwróciłam uwagi, że masz CIN I,ale i tak uważam że powinnaś zmienić lekarza, który będzie cię leczył, bo wydaje mi się że same globulki tu nie rozwiążą sytuacji. Jeżeli chodzi o współżycie z twoim partnerem to powinniście bezwarunkowo używać prezerwatywy, chociaż do końca nie wiadomo, jak skuteczną ochronę przed HPV dają prezerwatywy, gdyż obszary przez nie niechronione mogą być infekowane przez wirusa. Na ten temat najlepiej porozmawiaj z lekarzem a do tego czasu niestety wstrzymajcie się od seksu.