CutisHelp łuszczyca w okresie ciąży

napisał/a: IzabelaAKG 2014-01-16 19:42
Witam serdecznie. Chciałabym uzyskać informacje czy można stosować lek cutishelp łuszczyca w okresie ciąży??? Choruje na łuszczyce od 19 lat. Podczas pierwszej ciąży byłam wysypana na całym ciele. Jak wiadomo lista leków jakie można stosować w okresie ciąży jest niewielka. Unikam sterydów jak ognia (chyba ze wysiew zaczyna występować na skórze twarzy), raz do roku korzystam z serii naświetleń lampami uvb jednakże po paru tygodniach od zakończenia kuracji choroba powraca w dość szybkim tempie. Chcielibyśmy z mężem postarać się o kolejnego brzdąca dlatego nie skorzystałam z leczenia doustnego. O leku CutisHelp dowiedziałam się od znajomego. Przesiedziałam w internecie wiele godzin żeby wyszukać jakichkolwiek informacji na temat stosowania tego leku w okresie ciąży z nieudanym rezultatem. Zwróciłam się również z porada do farmaceuty jednakże na ulotce dołączonej do opakowania nie ma żadnej wzmianki na ten temat. Napisałam również maila do producenta z tym samym zapytaniem jednakże nie uzyskałam jeszcze żadnej odpowiedzi i pewnie już nie uzyskam :) Proszę wiec o jakiekolwiek informacje w tej sprawie. Jeśli nie jest to lek polecany ciężarnym to proszę o listę leków które można stosować w czasie ciąży. :)

PS (Od 7 lat mieszkam poza granicami Polski więc interesują mnie leki które można zakupić bez recepty)