cukrzyca 2 stopnia a ciąża

napisał/a: Ola07 2010-02-13 11:12
Witam!!!! Mam 2 pytania. Chciałabym się dowiedzieć jak się leczy cukrzyce 2 stopnia?
Czy mając cukrzyce są problemy z ciążą i czy jest ona niebezpieczna dla matki i dla dziecka?
Pozdrawiam serdecznie!
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-02-13 11:59
Sposobów lecznia jest kilka w zalezności od stanu w jakim jest trzustka, leczy się głównie farmakolocznie tabletkami lub samą insuliną.
Cieżarna z cukrzycą powinna być po szczególną opieką lekarzy i ginekologa i diabetologa.

Wiesz to temat rzeka, proponuję poczytać na google a potem ewentualnie dopytać tutaj.

Pozdr.
napisał/a: Ola07 2010-02-13 12:33
Dzięki!! poczytam jakby co to będe pytać:)
napisał/a: Ola07 2010-02-13 13:22
czym właściwie różni się cukrzyca 2 stopnia a 1 stopnia? i czy cukrzyca 2 stopnia jest łatwiejsza do leczenia?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-02-13 13:36
Zasadnicza różnica jest taka że przy typie 1 jedyne lecznie to podawanie insuliny, natomiast przy typie 2 w wielu przypadkach wystarczą same tabletki.

Typ 1 dotyka głownie młodych ludzi i występuje o wiele rzadziej niż typ 2.
napisał/a: Ola07 2010-02-13 13:59
Pani ginekolog wystawiła mi skierowanie na kilka dni do szpitala i chce mi porobic wszystkie najważniejsze badania w tym hormony. Jestem ciekawa jakie to będą badani? Moja poprzednia pani ginekolog cały czas mówiła mi, że prawdopodobnie mam PCO ponieważ mam charakterystyczny wygląd jajników z pęcherzykami i podstawowe objawy natomiast ta pani ginekolog powiedziała po usg, że ona raczej nie stawia na PCO tylko albo moje nadnercza za dużo produkują hormonów albo mam problemy z insuliną i mam cukrzyce 2 stopnia. Sama już nie wiem kogo słuchać i co o tym sądzić, najbardziej przeraziło mnie to, że mogę mieć cukrzyce nigdy w życiu akurat tego bym się nie spodziewała.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-02-13 14:27
Ola07 napisal(a):Pani ginekolog wystawiła mi skierowanie na kilka dni do szpitala i chce mi porobic wszystkie najważniejsze badania w tym hormony. Jestem ciekawa jakie to będą badani? Moja poprzednia pani ginekolog cały czas mówiła mi, że prawdopodobnie mam PCO ponieważ mam charakterystyczny wygląd jajników z pęcherzykami i podstawowe objawy natomiast ta pani ginekolog powiedziała po usg, że ona raczej nie stawia na PCO tylko albo moje nadnercza za dużo produkują hormonów albo mam problemy z insuliną i mam cukrzyce 2 stopnia. Sama już nie wiem kogo słuchać i co o tym sądzić, najbardziej przeraziło mnie to, że mogę mieć cukrzyce nigdy w życiu akurat tego bym się nie spodziewała.


Krzywa cukrowa była robiona?
napisał/a: Ola07 2010-02-13 14:34
nie nie była robiona tylko kiedyś miałam badany cukier i było wszystko ok
napisał/a: Ola07 2010-02-13 14:36
czy w szpitalu oprócz badań hormonalnych robionych z krwi mogą mi jeszcze robić inne badania pod względem hormonów, jajników, nadnerczy czy też cukru?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-02-13 15:08
Ola krzywa cukrowa to podstawa aby potwierdzic/wykluczyc cukrzyce.

jaki badania ci zrobia to juz tylko oni wiedza.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-06 18:16
Na przyszłość:
[url_special=http://babyonline.pl/cukrzyca-ciazowa-dieta-przy-cukrzycy-w-ciazy,choroby-w-ciazy-artykul,5100,r1p1.html:2z960lmp]https://mamotoja.pl/cukrzyca-ciazowa-dieta-przy-cukrzycy-w-ciazy,choroby-w-ciazy-artykul,5100,r1p1.html[/url_special:2z960lmp]