CRP 15, CZYNNIK REUMATOIDALNY 67,5 ERYTROCYTY W MOCZU

napisał/a: cerak 2010-07-08 01:16
bARDZO PROSZĘ O KONSULTACJE......LEKARZE SA BEZSILNI
Od kilku lat na nogach męża pojawiają się plamy.......ostatecznie lekarz stwierdzil, ze to problemy naczyniowe...przepisal lek vesel due. W miedzy czasie pojawily sie problemy z nerkami, calkowicie nie odczuwalne, erytrocyty w moczu i bialko, przed wizyta u nefrologa zrobilismy reszte badan i tu pojawil sie bardzo wysoki czynnik reumatoidalny 67,5 norma
napisał/a: Peter 2010-07-08 08:25
Proponuję wykonanie badania aCCP i przeciwciał ANA. To może być choroba o podłożu autoimmunologicznym.
napisał/a: cerak 2010-07-08 08:49
Czy na te badania moze skierować lekarz rodzinny?
jeszcze jedno pytanie czym jest czynnik reumatoidalny / Z tego co wyczytaliśmy swiadczy wylacznie o powaznych chorobach.
dziekuję za odpowiedz i pozdrawiam
napisał/a: Peter 2010-07-09 06:16
cerak napisal(a):Czy na te badania moze skierować lekarz rodzinny?

To specjalistyczne badanie. Może dać skierowanie reumatolog.
napisał/a: cerak 2010-07-16 13:08
poproszę jeszcze raz o udzielenie informacji.
Zaliczyliśmy już wizytę u reumatologa, Pani doktor nie bardzo przejęla się wynikami męża, kazala leczyć nerki, czekamy już w kolejce na przyjecie na oddzial nefrologiczny. jedyne badania jakie zlecila to ponowne OB i Lateks.
OB tym razem wyszlo podwyzszone a Lateks 144.
pani doktor zasugerowala, ze jednak nalezy sie leczyc pod kontem alergii i problemow z zylami, bo tak wygladają te zmiany na nogach.
o ile wiem czynnik reumatoidalny ma niewiele wspolnego z alergia, nie wiem tez czy te wyniki sa na tyle zle, ze potrzebna jest szybka hospitalizacja????
Męża czasem bolą nogi jakby kosc ale tylko przy dotyku, ale w zasadzie 7 godzin dziennie stoi w pracy.....
proszę o poradę
napisał/a: cerak 2010-07-22 09:18
Na podstawie minimalnie podwyższonego OB i lateksu 144 Pani doktor zdiagnozowala reumatoidalne zapalenie stawów!!!!! i zapalenie żyl...przepisala SALAZOPIRYNE i kazala wrócić na badania za 2 miesaice.
Mam wątpliwości, co do diagnozy. Może na oddziale nefrologii coś się wyjaśni, natomiast jeśli to nie jest jednak RZS czy te leki mogą zaszkodzić?????
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2010-07-26 10:52
To może być rzs, ale winno być wykonane badanie, o którym pisałem wyżej (aCCP). Zastosowany lek nie zaszkodzi, a może pomóc. W leczeniu tego typu schorzeń stosuje się różne leki, w tym i salazopirynę.
napisał/a: cerak 2010-08-07 13:42
Peter napisal(a):To może być rzs, ale winno być wykonane badanie, o którym pisałem wyżej (aCCP). Zastosowany lek nie zaszkodzi, a może pomóc. W leczeniu tego typu schorzeń stosuje się różne leki, w tym i salazopirynę.


Maz trafil do szpitala, po salazopirynie i ketonalu due...ma przwlekla goraczke i bol we wszytskich stawach, odstawil leki, goraczka pozostala bol stawow mniejszy, czynnik reumatoidalny wzrosl do 160, teraz jest na oddziale nefrologii. Nerki bez zmian, zoladek - zapalenie naczyn, reszta organow ok, poczatkowo miala to byc plamica ale pani doktor sklania sie ku krioglobulinemii. Zastanawiam sie czy przypadkiem ketonal i zle przepisana salazopiryna nie wplynely na wyniki krwi...boje sie kolejnej zlej diagnozy, czy pobrany wycinek tkanki i skory powinien wyjasnic i pomoc w diagnozie i czy zwrocic lekarzowi uwagę na te salazopiryne???? maz nie przyjmuje jej juz tydzien.
pozdrawiam i prosze o odpowiedz....
czy moglby mi pan cos wiecej powiedziec o krioglobulinemii???? informacje w internecie sa szczatkowe...
pozdrawiam
napisał/a: cerak 2010-08-07 13:44
jeszcze ejdna sprawa. Rok temu maz mial zapalenie pluc, podano mu penicyline na ktorea jest uczulony, po tym ekscesie mial takie wyniki krwi, ze skierowano nas do hematologa, ten stwierdzil, ze wszystko ok i że wyniki wypatrzyl wyniki
napisał/a: wiki14 2010-08-10 10:24
cerak napisal(a):jeszcze ejdna sprawa. Rok temu maz mial zapalenie pluc, podano mu penicyline na ktorea jest uczulony, po tym ekscesie mial takie wyniki krwi, ze skierowano nas do hematologa, ten stwierdzil, ze wszystko ok i że wyniki wypatrzyl wyniki


Nie jestem lekarzem, opieram się na doświadczeniach rodzinnych. Sugerowałabym pilnie zrobić badania płuc, najlepiej w szpitalu, z tomografią komputerową włącznie. Skierowanie do szpitala nawet wymusić i nie zwlekać z tą decyzją. A później proszę się odezwać, po tych badaniach(obym się myliła), bo dotychczasowe diagnozowanie wydaje mi się dziwne.A może już zrobione zostało sugerowane przez Petera badanie aCCP-radziłabym nawet prywatnie, bez skierowania(porady Petera są naprawdę cenne).
napisał/a: cerak 2010-08-10 11:59
Badanie pluc, gastroskopia, laryngolog, dermatolog, wszytsko zrobione. Zoladek poszerzone naczynia, nerki bez zmian ale bedzie biopsja bo bialkomocz sie powtarza, zrobili dużo badań, wiem, że znaleziono przeciwciala przeciwjadrowe ANA???? więcej lekarz nic mi nie powiedzial...temperatura już spada, bol stawów tez, jedynie infekcja - migdalki, dostaje antybiotyk juz 4 dzien i nic.........nefrolog powiedziala ze to ukladowe zapalenie naczyn ale jakie nie wiadomo jeszcze jakie
napisał/a: anna38 2010-11-03 13:25
Witam mam pytanie do Petera,mam 39 lat i 10 miesięczny okres połogu za sobą .Odczuwam dość silny ból obu rąk w okolicy barku ,sztywnośc srodkowych palców obu dłoni oraz obu stóp zwłaszcza rano lub po dłuższym przebywaniu w jednej pozycji.
wyniki badań nie potwierdziły sugerowanego RZS. Ob 22,czynnik teumatoidalny negatywny,aCCp norma do 5 wynik 2,03 .morfologia dobra,tsh w normie.Czy negatywne accp daje stuprocentowe wykluczenie RZS?