Coś zalega mi w gardle

napisał/a: jakub1911 2009-11-29 20:09
Witam wszystkich.
Kilka tygodni temu przeszedłem lekkie przeziębienie (kaszel, katar itp.). Kiedy myślałem, że mam chorobę już za sobą, odczułem, że coś zalega mi w gardle – jakaś maź, która zbiera się tam i która przeszkadza. Początkowo nie zwracałem na to specjalnej uwagi, myślałem, że to pozostałości po świeżo odbytej choroby ale po tygodniu zaczęło mnie to irytować. Gdy tylko ta maź się zbiera muszę ją odkaszlnąć lub odchrząknąć . W nocy miałem ogromne kłopoty z zaśnięciem, gdyż co chwila musiałem się jej „pozbywać”. Zażywałem Strepsils, potem Gardlox, wapno musujące. Nic nie pomagało. Udałem się więc do laryngologa, który to po obejrzeniu mego gardła, nie dopatrzył się jakiejkolwiek infekcji i uznał, że gardło jest czyste. Powiedział, że mogą to być resztki niedawno odbytej choroby i przepisał mi Augmentin oraz Trilac i Thiocodin. Kiedy kupiłem te lekarstwa wierzyłem, że mi pomogą i rzeczywiście przez pierwsze trzy dni sporadycznie kasłałem, czułem się lepiej i przede wszystkim wreszcie spokojnie spałem całą noc. Niestety ma radość trwała tylko trzy dni. Teraz wszystko powróciło i znowu chrząkam. Zastanawiam się czy zażywać jeszcze ten antybiotyk bo tak naprawdę nie wiem czy on mi pomagał. Być może w końcu samo to przejdzie ale póki co trwa to już ponad dwa tygodnie i jest potwornie wkurzające.
Może ktoś z Was wie jak temu zaradzić. Będę bardzo wdzięczny
napisał/a: PomocnaO 2009-12-01 22:51
Nie przerywa się kuracji antybiotykami, trzeba zjesc je do końca( taki urok;p)
Hmm a ja poleciłabym Ci po prostu wykupienie w aptece Sal ems