Cos wpadło do oka!!!!

napisał/a: Asto 2015-04-14 19:16
Witajcie serdecznie.
Mam powazny problem,
przechodziłem dzisiaj obok jakichś robotów budowlanych i wpadło mi z wiatrem cos do oka.
Nie ma jakiejś tragedii ale czuje pod powieką coś i to mnie drażni.

Od razu zaznaczam ze wizyta u lekarza odpada
nie mam czasu i nie chodze do lekarzy, nawet nie mam ubepzieczenia zdrowotnego.
Tak wiec prosze o jakieś rady, probowałem juz papierkiem grzebać w oku na siłę i nic nie dalo się wyciągnąć.
napisał/a: piotrosiama 2015-04-14 20:50
Najlepsza metoda na pobycie się "intruza" w oku to łzy. Możesz też płukać oko w roztworze soli fizjologicznej lub w przegotowanej, schłodzonej wodzie.
napisał/a: Asto 2015-04-14 22:27
Dzięki Monia,
próbowałem płakać ale nie udalo sie za duzo łez wycisnąć. Poza tym płukałem pod bieżącą, lodowatą wodą :) myślałem ze mi oko wyrwie. Teraz jest całe czerwone, boje sie ze rano wstane i bedzie opuchnięte, a jutro ciężki dzień :)....
napisał/a: wikam2 2015-04-15 13:26
Odważny jesteś....ja to bym raczej chyba poszła do lekarza, jeśli chodzi o oko ;)
Krzysiek za każdym razem musiał się tam udawać kiedy coś wlazło do oka, w domu sami się tego nie pozbyliśmy.
napisał/a: Asto 2015-04-15 21:59
dalej to siedzi, płukałem w soli fizjologicznej i grzebałem tam chusteczką + patyczkiem do uszu, teraz oko całe czerwone, boli i nie wiem czy nie wypadło ale wątpie : /
napisał/a: piotrosiama 2015-04-15 22:45
O mamuniu złota ależ sobie pogrzebałeś w oku i tylko pogorszyłeś sprawę. Obawiam się, że nie obędzie się bez wizyty u lekarza.
napisał/a: Asto 2015-04-15 23:08
nie no nie jest az tak zle rano moze przejdzie, boje sie ze to dalej tam siedzi. Do lekarza nie ma mowy nie wybiore sie
napisał/a: wikam2 2015-04-16 11:47
Kotek a wieczorem podjechać na dyżur do szpitala? Zrobią szybko ;)
Co do ubezp. nie znam się, ale pewnie będzie taniej niż jakbyś potem miał chodzić jeszcze na kontrole!
napisał/a: Asto 2015-04-20 12:01
juz jest ok, bylem w górach, płukałem solą filozoficzną. Jednak przez pare dni mialem jeszcze zapalenie spojówek bo brudnymi paluchami probowalem to wyciagac i zraniłem oko patyczkiem do uszu.

fenkuję za rady :)