Coś więcej o tym leku

napisał/a: Niesmialy? 2009-02-11 00:09
Witam. Chciałbym dowiedzieć się więcej o Paclifaxin 120. Nazwa jest dokładnie przepisana ale w google nic niema. Proszę o powiedzenie czegoś o tym leku. (To jest rodzaj chemii) Za każdą informację będę wdzięczny.

Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-02-11 07:37
Zacznę od tego,że ten lek może być stosowany tylko przez chorego ,któremu został zaordynowany.Paklitaksel należy do grupy cytostatics (anty-nowotworowych). Paklitaksel działa na komórki rakowe,nie pozwalając im rosnąć a w konsekwencji zabicie tych komórek. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z cisplatin, leku należącego do grupy tzw antracyclines (np. doksorubicynę) lub trastuzumab.Ma zastoswanie w rakach płuc,jajników,piersi czy mięsaków(również AIDS)W trakcie podawania należy monitorować krew(jeśli występują problemy z krwinkami białymi czy płytkami krwi) ,serce (jeśli występują problemy kardiologiczne)Skutki uboczne działania leku mogą prowadzić do choroby jelita grubego) neuropatię obwodową(drętwienie czy bóle nóg czy rąk)może wystąpić biegunka.Również obniżone ciśnienie krwi, wstrząs, duszność.Co nie znaczy że wystąpią.Lek przyjmuje się pod opieką lekarza,który na bieżąco monitoruje leczenie i w zależności od potrzeby może obniżyć stosowaną dawkę. Mam nadzieję że to wystarczy.Pozdrawiam
napisał/a: Niesmialy? 2009-02-11 11:57
Dziękuje za informacje. Jeżeli by się coś przypomniało proszę napisać.

Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-02-11 12:13
Nie ma się co przypominać,tylko proszę podać informację co Cię interesuje.Swoją informację skróciłem do informacji istotnych jedyne co mogę zrobić to zwinąć temat do skutków ubocznych i stosowaniu leku(dawkowaniu)
napisał/a: Niesmialy? 2009-02-11 15:32
Chodzi o raka piersi mojej bardzo bliskiej osoby. Dostaje tę chemie, ale chce pomóc na każdy możliwy sposób.

Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-02-11 18:52
Jak już wspomniałem,lek stosuje się w raku piersi.O leczeniu i dawkowaniu decyduje lekarz prowadzący,który monitoruje działanie leku na bieżąco.Nie bardzo rozumiem na czym może polegać w tej sytuacji Twoja pomoc oraz moje wyjaśnienie co do leku,wiem że chcesz zrobić wszystko co jest możliwe.Ale w czym ja mogę Ci pomóc(nie znam historii choroby,leczenia)Jak ma odpowiadać na coś,to muszę wiedzieć na co.Co mam Ci napisać,jak leczyć i stosować lek.Nie leczę przez internet.Sprecyzuj pytania a wówczas odpowiem.
napisał/a: Niesmialy? 2009-02-12 16:46
Ma pan rację, że przez internet nie da się tego wyjaśnić. Mógłbym z bliską mi osobą przyjechać do pana, jeżeli jest pan wybitnym onkologiem i więcej doradzi niż Ci nasi lekarze... :)

Pozdrawiam
napisał/a: Niesmialy? 2009-02-18 15:46
Witam. Czy przy tej chemii można stosować tabletki Tabex, nie wywołają skutku ubocznego?

Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-02-18 16:34
Każdy lek ma skutki uboczne i ten też,który zresztą jest na receptę,I o zastosowaniu decyduje lekarz prowadzący.Lekarz zna historię choroby i on decyduje czy można czy nie,Proszę konsultować z lekarzem prowadzącym.Ja mam za mało info.co do leczenia.