coś nie tak z kręgosłupem ico dalej

napisał/a: norwid4lo 2006-08-29 20:11
Bóle zaczęły się jakieś siedem lat temu, początkowo nie zwracałem na nie uwagi chodź stopniowo stawały sie coraz bardziej intensywne. Do tego doszło zmęczenie /złe samopoczucie/, bóle w kończynach dolnych /promieniujące/ itd.
Z zawodu jestem informatykiem, tak, więc ogrom czasu spędzam przy komputerze, książkach, czasopismach- w pozycji siedzącej.
Przestałem praktycznie uprawiać jakiekolwiek sporty, ograniczając sie do jazdy na rowerze i to tylko w okresie letnim.
Ponieważ, jak wspomniałem bóle coraz bardziej zaczęły dawać o sobie znać /dwa tyg. temu wysztywniło mnie/ zgłosiłem sie do lekarza rodzinnego a ten przepisał mi zastrzyki i skierował na foto RTG.
Opis brzmi następująco:
Trzon S1 przesunięty ku tyłowi w stosunku do L5 o ok. 7 mm, tarcza na tej wysokości w kształcie klina, obniżona.
Po przedstawieniu zdjęcia i opisu, zostałem skierowany do neurologa, ale nie to jest najważniejsze. W rozmowie lekarz rodzinny bardzo ostrożnie mówił coś o rehabilitacji a nawet o operacji!
Czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem i jak to się rozwinęło lub zakończyło?