Coś dla cukrzyków - aplikacja

napisał/a: Aliaaa 2014-12-01 01:58
A ja tak zapytuję nieśmiało, czy może ktoś z Was kojarzy tą aplikację: http://diabetee.pl/ ?
Krótko mówiąc, jest to aplikacja na urządzenia mobilne i smartfony, przeznaczona dla osób chorujących na cukrzycę. Aplikacja poprzez swoją funkcjonalność oraz zawartość merytoryczną jest narzędziem ułatwiającym życie z cukrzycą.
Jestem ciekawa, czy ktoś z Was może korzysta i zechce tu na forum podzielić się wrażeniami z użytkowania tego narzędzia? ;)
Chciałabym sobie pobrać, bo do końca grudnia jest promocja na aplikację w wersji PREMIUM (po wpisaniu kodu 2020-3030), no ale chętnie poznałabym opinie użytkowników, którzy jakiś czas już z tego korzystają. Także zapraszam do dyskusji ;).

W szczególności chciałabym wiedzieć czy usługa Menu diabetyka działa tak, jak to opisują, a więc czy faktycznie na zasadzie uczenia się pozwala na dostosowanie diety do indywidualnych potrzeb diabetyka? Bo fajnie to brzmi, tylko nie wiem, jak faktycznie w praktyce wygląda? ;)
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2014-12-02 00:00
Wystarczy przejść na dietę niskowęglowodanową, wyrzucić z diety produkty zbożowe i cukier,zminimalizować ilość owoców i po prostu się pozbyć cukrzycy, robienie z ludzi głupich i zarabianie na tym :P
Od mięsa, jajek, ryb, warzyw, orzechów i zdrowych naturalnych tłuszczy cukier we krwi nie rośnie.
napisał/a: Konstans 2014-12-15 11:26
Rozbrykany napisal(a):Wystarczy przejść na dietę niskowęglowodanową, wyrzucić z diety produkty zbożowe i cukier,zminimalizować ilość owoców i po prostu się pozbyć cukrzycy, robienie z ludzi głupich i zarabianie na tym :P
Od mięsa, jajek, ryb, warzyw, orzechów i zdrowych naturalnych tłuszczy cukier we krwi nie rośnie.


ja tam mogę Cie słuchać bez przerwy Ty moja fajterko :))))))
napisał/a: Metka 2014-12-15 13:47
Rozbrykany napisal(a):Wystarczy przejść na dietę niskowęglowodanową, wyrzucić z diety produkty zbożowe i cukier,zminimalizować ilość owoców i po prostu się pozbyć cukrzycy
Pozbądź się tym sposobem cukrzycy typu 1 a postawię Ci pomnik w skali 1:1 ze złota, obiecuję! :) A tak poważnie - osoba z cukrzycą t1 wyrzucając z diety węglowodany dość szybko wyląduje w szpitalu z kwasicą ketonową, która jakby na to nie patrzeć jest stanem zagrożenia życia.


A co do samej aplikacji - nie używałam, ale jakoś wątpię aby tego typu aplikacja była warta tego by cokolwiek za nią płacić. Człowiek znacznie szybciej niż aplikacja nauczy się co może jeść a czego nie.
Swoją drogą mam dziwne wrażenie, że to po prostu zwykła reklama, a rzeczy dobrych reklamować nie trzeba ;)
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2014-12-15 17:32
Cukrzyca 1 typu jest chorobą z autoagresji więc pierwszą sprawą jest wyrzucenie produktów które stymulą autaogresję a więc gluten i nabiał.
Autoagresja to autoagresja i nieważne czy to Hashimoto, które sama mam, czy cukrzyca 1 typu, czy jakakolwiek inna choroba.
A, i ketoza a kwasica ketonowa to trochę pomylenie pojęć.
Pomijam, że ketozę jest naprawdę ciężko osiagnąć i sama mimo że jem niskowęglowodanowo, jakoś jak na razie jej nie osiągnęłam.
^^
napisał/a: Metka 2014-12-15 18:52
Rozbrykany napisal(a):ketoza a kwasica ketonowa to trochę pomylenie pojęć.
Nie pomylenie, najwidoczniej Ty piszesz o czymś innym.
A tak przede wszystkim to chodziło mi o Twoje stwierdzenie, że od mięsa i zdrowych tłuszczy cukier nie rośnie i że wystarczy nie jeść pieczywa i owoców aby pozbyć się cukrzycy (troszkę upraszczając).
Co do zasady zgadzam się z tym, że powinno się ograniczyć węglowodany, ale... trzeba mieć świadomość, że w cukrzycy typu 1 nawet nie jedząc NIC w niedługim czasie z powodzeniem można dobić do cukru, którego nie da się zmierzyć glukometrem i kwasicy (tak, kwasicy nie ketozy). Niejednokrotnie sprawdzone na własnej skórze niestety. Nie polecam nikomu.
Niestety, diagnoza cukrzycy t 1 może i nie jest końcem świata, ale na pewno wywraca życie do góry nogami i prawie każdy ma czasem moment w którym zrobiłby WSZYSTKO, żeby tylko się jej pozbyć (nie musieć mierzyć cukru kilkanaście razy dziennie, nie liczyć węglowodanów, nie robić zastrzyków po 6 razy dziennie). Wejdzie taki zdesperowany tu na forum, przeczyta że jak nie będzie jadł węglowodanów to wyleczy się z cukrzycy i jeśli będzie uparty to będziemy go mieć na sumieniu.
Rozbrykany napisal(a):Cukrzyca 1 typu jest chorobą z autoagresji więc pierwszą sprawą jest wyrzucenie produktów które stymulą autaogresję a więc gluten i nabiał.
Na ten temat się nie wypowiadam, bo się nie znam, aczkolwiek naprawdę chciałabym, aby to tak prosto działało. Uwierz, że BARDZO bym chciała.
ksylitol_eu
napisał/a: ksylitol_eu 2015-01-14 14:14
Takie aplikacje mogą ułatwić życie z tą chorobą, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży, gdyż najmłodsi często nie wyobrażają sobie życia poza ekranem. Podobnie z osobami zabieganymi i roztargnionymi. Na pewno będzie miało to wpływ na wzrost świadomości skutków cukrzycy i zapobiegania im, a nie ważne jakim sposobem, liczy się, żeby była jak najwyższa.
napisał/a: Andzrej 2015-01-14 19:11
Dużo lepszym rozwiązaniem jest kupno i zapoznanie się z treścią kilku książek na temat cukrzycy typu II a potem samodzielne poznawanie reakcji swojego organizmu na dietę i ruch. Dobrze jest omawiać problemy w gronie osób z cukrzycą, rozładowuje się przy tym stres, który powstaje przy każdej chorobie.
Aplikacja ogłupia i uzależnia od siebie co jest spowodowane chęcią zysku jej twórców dodatkowo wprowadza chaos i stres w nasze poczynania.