coś czarnego na łydce

napisał/a: onomatopejja 2011-07-18 12:51
Od kilku miesięcy albo nawet kilku lat mam coś takiego jak na zdjęciach na łydce. To coś siedzi jednym końcem w skórze. Co to jest i co mam z tym zrobić? Proszę o szybką odpowiedź bo przez chwilą jak się drapałem po łydce to naddrapałem to i odchyliłem jeden koniec tego czegoś i zobaczyłem dołek w ciele. Dodam, że to jest twarde.
zdjęcia:
http://imageshack.us/photo/my-images/827/cotojesti.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/4/cotojest2.jpg/
napisał/a: Middle_Earth 2011-07-18 17:54
Wygląda mi to na rozszerzony por, w którym przez ten czas nazbierało się potu i brudu przez co się zaczopował i tak to wygląda. Trzeba to oczyścić. Takie moje zdanie ;)
napisał/a: dafff 2011-07-18 21:19
Middle_Earth napisal(a):Wygląda mi to na rozszerzony por, w którym przez ten czas nazbierało się potu i brudu przez co się zaczopował i tak to wygląda. Trzeba to oczyścić. Takie moje zdanie ;)



Nie. To na pewno nie jest to o czym piszesz.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak znamię (nie musi być od urodzenia). Radziłabym skonsultować się z dermatologiem jak najszybciej w celu identyfikacji tej zmiany. Lepiej teraz to zdiagnozować i usunąć niż potem (odpukać) miałoby się z tego coś rozwinąć.
napisał/a: dafff 2011-07-18 21:21
dafff napisal(a):
Middle_Earth napisal(a):Wygląda mi to na rozszerzony por, w którym przez ten czas nazbierało się potu i brudu przez co się zaczopował i tak to wygląda. Trzeba to oczyścić. Takie moje zdanie ;)



Nie. To na pewno nie jest to o czym piszesz.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak znamię (nie musi być od urodzenia). Radziłabym skonsultować się z dermatologiem jak najszybciej w celu identyfikacji tej zmiany. Lepiej teraz to zdiagnozować i usunąć niż potem (odpukać) miałoby się z tego coś rozwinąć.



Edytuje post.

Czy to przypadkiem nie jest kleszcz !!!!!????
napisał/a: TheNun 2011-07-22 21:12
dafff napisal(a):

Czy to przypadkiem nie jest kleszcz !!!!!????



A jest możliwość, że kleszcz siedziałby kilka miesięcy bądź kilka lat w tym samym miejscu?
napisał/a: Middle_Earth 2011-07-24 13:02
TheNun napisal(a):
dafff napisal(a):

Czy to przypadkiem nie jest kleszcz !!!!!????



A jest możliwość, że kleszcz siedziałby kilka miesięcy bądź kilka lat w tym samym miejscu?


Też mnie to zastanawia... Dziwna sprawa. Jestem ciekawa czy autor postu poszedł do dermatologa i okazało się co to jest?
napisał/a: TheNun 2011-07-24 13:16
Wg mnie jest to zmiana typu brodawka, pieprzyk albo coś podobnego. Zmieniła kształt, barwę, wielkość przez co może wzbudzać niepokój osoby, której problem dotyczy.
Zastanawia mnie tylko lokalizacja zmiany, jest dość nietypowa. Stawiam na brodawkę.
napisał/a: Middle_Earth 2011-07-24 14:27
Pooglądałam sobie zdjęcia brodawek w google (fujjjj, dobrze że jestem już dawno po obiedzie;]) i rzeczywiście wygląda to bardzo podobnie.
napisał/a: onomatopejja 2011-08-07 16:43
Middle_Earth napisal(a):

Też mnie to zastanawia... Dziwna sprawa. Jestem ciekawa czy autor postu poszedł do dermatologa i okazało się co to jest?


Dermatolog po obejrzeniu tego dermatoskopem stwierdził że to włókniak i nie trzeba nic z tym robić. Chyba, że będzie się powiększał lub jakoś zmieniał. Zapytałem czy jak w przyszłości przypadkiem go uszkodzę to coś się stanie - odpowiedział że nie. Dziękuję Wam za zainteresowanie moim problemem :)
napisał/a: onomatopejja 2011-11-21 16:05
gdy byłem u innego dermatologa w innej sprawie to przy okazji zapytałem o to i dermatolog lekko wygiął to coś i odpadło, nic nie bolało i został dołek w skórze który po miesiącu jeszcze lekko widać, nie pamiętam jak to nazwał