coraz dłuższy cykl, nadmierne owłosienie, brak miesiączki

napisał/a: shaam20 2014-01-16 20:28
Witam. Mam 21 lat
W maju przrstalam brać po dwóch latach tabletki antykoncepcyjne. Pierwszy okres dostalam po 43 dniach. Od tego czasu okres dostaje dosyć nieregularnie, raz co 28 a ostatnio dostalam w 35 dniu cyklu. Odkąd przestalam brać tabletki zauwazylam powiększające się owłosienie miedzy innymi wąsik, włosy na brzuchu, wokół sutków, na udach w okolicy krocza.
Obecnie jest juz 38 dzień i nadal brak miesiączki, objawy sa typu wyprysku które zawsze wyskakują w czasie miesiączki i lekkie bóle podbrzusza. Do tego mam uplawy białe lejace. Dodam ze współżylam z chłopakiem w okolicach dni płodnych jednak ze wzgledu na mocne tylko zgięcie macicy no i objawy typowo na okres nie ludze sie na ciążę. Jednak czy taka sytuacja wymaga wizyty u ginekologa? Czytalam o policystyxznych jajnikach i zastamawiam sie czy nie zbadać sobie hormonów, czy moze nie trzeba sie przejmować?
napisał/a: Gracee 2014-01-19 11:46
shaam20 napisal(a):Odkąd przestalam brać tabletki zauwazylam powiększające się owłosienie miedzy innymi wąsik, włosy na brzuchu, wokół sutków, na udach w okolicy krocza.

Takie objawy są typowe dla PCOS ale tylko po nich nie można mówić o chorobie. Do tego trzeba by zbadać hormony i oczywiście udać się na wizytę do ginekologa.
Przy PCOS właśnie są przepisywana tabletki antykoncepcyjne by załagodzić objawy. Ty brałaś je pewnie w celu zabezpieczenia ale jeśli mas PCOS to właśnie one niwelowały jego objawy.
shaam20 napisal(a):Obecnie jest juz 38 dzień i nadal brak miesiączki, objawy sa typu wyprysku które zawsze wyskakują w czasie miesiączki i lekkie bóle podbrzusza. Do tego mam uplawy białe lejace. Dodam ze współżylam z chłopakiem w okolicach dni płodnych jednak ze wzgledu na mocne tylko zgięcie macicy no i objawy typowo na okres nie ludze sie na ciążę.

Nawet przy silnym tyłozgięciu macicy można zajść w ciąże. Współżyjąc w okolicach dni płodnych wszystko może się zdarzyć. Nie chcę robić nadziei ale na początku ciąży występują takie same objawy jak przed miesiączką.
shaam20 napisal(a):Jednak czy taka sytuacja wymaga wizyty u ginekologa? Czytalam o policystyxznych jajnikach i zastamawiam sie czy nie zbadać sobie hormonów, czy moze nie trzeba sie przejmować?

Wizyta u ginekologa jest wskazana tak jak i wykonanie badań hormonalnych by potwierdzić lub wykluczyć PCOS. Jeśli w najbliższym czasie planujecie dzieci to warto by wiedzieć na czym się stoi bo przy tym schorzeniu może być utrudnione zajście w ciąże ale nie niemożliwe.
napisał/a: shaam20 2014-01-23 18:02
Witam ponownie.
Dzis mam 44 dzień cyklu nadal brak miesiączki.
Dwa dni temu byłam zapisana do ginekologa. Jednak rano zobaczylam podczas sikania, leciutki brązowy śluz ( bardzo malo ale byl), wiec stwierdzilam ze okres zaraz dostane i odmówiłam wizytę ( do mojej ginekolog mam 40 km wiec nie chcialam jechac na daremne).
No ale na tym porannym śluzie lekko brązowym sie skończyło, juz jest znowu normalnie, okresu nadal nie ma, a ja no powiem szczerze martwię się bo nigdy tak nie mialam. Zdazaly sie opóźnienia, do max 34 dni ale nigdy nie wiecej.
Test robilam ponad tydzień temu wyszedł negatywny ( test robilam 16.01 a ostatni stosunek bez zabezpieczeń - 05.01 ) czy mozna wierzyc temu testowi czy 11 dni po zaplodnieniu mozliwym to jeszcze za wczesnie?
Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie