Controloc a bóle stawów

napisał/a: tinakn 2015-06-16 12:11
Witam , czy ktos po controlocu 20 odczuwał bole stawów? Biorę od 5 dni i zaczely mnie bolec kosci , stawy ..wczoraj całe plecy , Dzisaj obojczyki i barki ... :( brać dalej ?
napisał/a: theblackcat 2015-06-16 12:23
Nie , Controloc jak i innie leki hamujace wydzielanie kwasu żoładkowego przyniosa wiecej szkody niż pozytku a niestety lekarze na problewy z zoladkiem czesto je przepisuja.
Jakie ma pani objawy?
napisał/a: Vattier 2015-06-16 12:51
napisal(a):Controloc jak i innie leki hamujace wydzielanie kwasu żoładkowego przyniosa wiecej szkody niż pozytku
Jeśli są stosowane bez wskazań to na pewno. Są natomiast doskonałymi lekami w leczeniu choroby wrzodowej, GERD, dyspepsji i w profilaktyce wrzodów przy przewlekłym stosowaniu NLPZ.

Mogą występować bóle stawów podczas stosowania IPP. Nie wiem, z jakiego powodu były przepisane leki, więc nie mogę się wypowiedzieć czy należy kontynuować terapię.
napisał/a: tinakn 2015-06-16 13:29
Zaczęło sie od tego ze odczuwałam niewielkie pieczenie , klucie w pobliżu mostka - tak naprawde stwierdzono ze to chyba od kregoslupa...
W miedzy czasie robiłam gastroskopię zeby wykluczyć pochodzenie przelykowe.. W gastro wyszła 0,5 cm nadżerka nad linia Z i niewielkie zaczerwienienie śluzówki zoladka i opuszki dwunastnicy .. Helicobacter ujemny.
Dostałam controloc 20 na dwa miesiace - rano na czczo.
Biorę razem z euthyroxem na tarczyce.
Zaczęłam odczuwać bole miesni , stawów i klucie w zoladku( czasami).
Moze powinnam ten stan zapalny wyleczyć innymi sposobami?
napisał/a: theblackcat 2015-06-16 14:56
Dobrze jest wykluczyć gluten i nabiał które wzmagają stan zapalny a ponadto masz niedoczynność tarczycy więc tu jak najbardziej wskazane. Sama mam niedoczynność tarczycy spowodowaną Hashimoto więc wiem jak ważna w tym względzie jest dieta. Zerknij sobie na dział endo co do diety i suplementów.
Co do Controlocu nie podważam opinii experta , jednak uważam , że IPP sa przepisywane na wyrost a potem..ludzie zjawiają sie na forum z powodu leków IPP.
Lek lekiem , ale dieta jest bardzo ważna.
napisał/a: doloress10 2015-06-18 12:33
Witam. Ja również odczuwałam bóle stawów, mięśni podczas przyjmowania inhibitorów (typu controloc, gasec itd.), więc to jednak skutek uboczny leków. Ja brałam je przez dłuższy czas (wiele miesięcy) i nie wiązałam na początku tych bóli z przyjmowanymi lekami. Dopiero po jakimś czasie doszłam do wniosku, że to od leków na żołądek. Po odstawieniu leków bóle ustąpiły po kilku dniach. Ostatnio mam znowu problemy z żołądkiem (gastroskpoia wykazała silny stan zapalny, nadżerki w zolądku i dwunastnicy oraz helikobaktera). czeka mnie kuracja z antybiotykiem. na razie czekam na wizytę. Z innych skutków ubocznych inhibitorów, które ja odczuwałam to bóle głowy i pocenie ( pozdr.
napisał/a: theblackcat 2015-06-19 08:28
Tutaj trzeba zmiejszyc stan zapalny poprzez wyeliminowanie nabialu i glutenu. IPP niestety pogarszaja sprawe. Pomagaja? Gdyby tak bylo nie trzeba bylo by ich tyle brac i ciagle do nich wracac. Bledne kolo.
Ile to osob bierze IPP a potem sie skarzy na nawroty i to duzo gorsze.
Z antybiotykiem uwazaj by nie nabawic sie grzybka. Jedz probiotyki , kapuste i ogorki kiszone ;)
Pozdrawiam