Cofanie się dziąseł

napisał/a: NUKE 2015-11-26 22:58
Na początku roku byłem u dentysty na wizycie kontrolnej, Pan doktor uzupełnił niewielkie ubytki i usunął mechanicznie kamień. Po tej wizycie zacząłem odczuwać nadwrażliwość w okolicy dziąseł. Obecnie byłem u dentysty ponownie i znów usunął kamień oraz polakierował odsłonięte szyjki. Okazało się, że dziąsła sporo się cofnęły na górnych zębach, szczególnie na szóstkach, na jednej nawet pół centymetra. Widać zębinę. Pan doktor kazał mi przyjść za 3 mc do ponownego lakierowania, ale w międzyczasie chciałem jakoś sam cofnąć ten proces. Szczególnie boję się o szóstki. Co mogę zrobić?
napisał/a: klinacz 2015-11-27 00:07
NUKE napisal(a):Na początku roku byłem u dentysty na wizycie kontrolnej, Pan doktor uzupełnił niewielkie ubytki i usunął mechanicznie kamień. Po tej wizycie zacząłem odczuwać nadwrażliwość w okolicy dziąseł. Obecnie byłem u dentysty ponownie i znów usunął kamień oraz polakierował odsłonięte szyjki. Okazało się, że dziąsła sporo się cofnęły na górnych zębach, szczególnie na szóstkach, na jednej nawet pół centymetra. Widać zębinę. Pan doktor kazał mi przyjść za 3 mc do ponownego lakierowania, ale w międzyczasie chciałem jakoś sam cofnąć ten proces. Szczególnie boję się o szóstki. Co mogę zrobić?


Zwróć uwagę na sposób w jaki sposób myjesz zęby, jakiej twardości posiadasz szczoteczkę do zębów.

Możesz też rozejrzeć się za pastą z BioRepair 46% i płynem do płukania jamy ustnej tej samej firmy, lub R.O.C.S .
Jednakże gwarancji nie ma.

Zmniejszyć spożycie cukru, a zwiększyć spożycie produktów bogatych w magnez oraz witaminę C.
napisał/a: NUKE 2015-11-29 12:17
Zęby myję ruchami okrężnymi oraz równoległymi do linii dziąseł, szczotkuję dość mocno przy pomocy szczotki średnio-twardej. Stosuje pastę elmex, a od niedawna sensodyne. Dziękuję za informacje.