Codzienny ból głowy, chore zatoki?

napisał/a: tomu5 2017-05-04 20:18
Witam,
Postaram się w miarę przejrzyście opisać mój problem, od ok. 9 lat borykam się z zatokami, tomografia 4 lata temu wykazała torbiele, polipy, przetokę do szczęki górnej, narośla, oraz zwapnienia czy coś podobnego, mimo umówionego zabiegu nie podjąłem leczenia, ostatnio (kilka miesięcy) borykam się z prawie codziennym bólem głowy, zazwyczaj rozpoczyna się w okolicy oka lub pod nim, potem obejmuję którąś część głowy, nie ma reguły, ból powoduje ospałość niemożność wykonywania żadnej pracy fizycznej czy też umysłowej, ogólne rozbicie, nie mam nigdy temperatury nos czasami mam tylko zatkany przy katarze lub po, ale ogólnie nic mi nie ścieka. Opisze może dokładniej schemat epizodów bólowych. Budzę się rano, jest mniej więcej ok, ok godziny 12-13 zaczyna się ból w okolicy albo któregoś oka lub w obrębie potylicy+ sztywność karku, potem ból nasila się obejmując kolejne obszary czaszki, trwa to ileś godzin, potem ból jest na tyle silny że musze wziąć tabletkę, z reguły jest to ibuprom zatoki, jedna lub dwie pastylki. Po jakimś czasie ból ustępuje ale nie do końca, po pseudoefedrynie czuję się ospały i tak jakby zwiotczały, nie mam siły, jednak mogę pracować przy komputerze (jestem informatykiem) co zauważyłem ciekawego? kiedy położę się do łóżka po wzięciu tabletki to potrafię wysmarkać wielką ilość białej bardzo gęstej wydzieliny z jednej dziurki czasami z drugiej po czymś takim czuję jakby ulgę, nie czuję ucisku i prawie normalnie mogę dotrwać do końca dnia. Jednak jestem tym już zmęczony, nie chcę brać tabletek, chodzę prawie zawsze w zimowej czapce, bo kiedy tylko delikatny nawet chłodny powiew obwieje mi głowę zaczyna się ból. co mam zrobić jakie badania najpierw wykonać, nie chcę do końca życia się tak męczyć, jestem bardzo cierpliwy ale to już przesada.