codzienne bóle głowy.

napisał/a: kasiaa301 2010-05-03 17:02
Witam wszystkich czytających...
Mam na imię Katarzyna 34 lat.
Moim głównym problemem życia są codzienne bóle głowy, w wieku 9 lat po raz pierwszy mama zawiozła mnie do neurologa z bólami głowy.... Zostałam zbadana dostałam jakieś leki, ale bóle nie ustały z tym, że wtedy nie występowały codziennie. Gdzieś od 21-22 roku życia głowa boli mnie codziennie do tego stopnia, że nie pomagają tabletki przeciw bólowe (6-7 dziennie) były robione badania eeg, tomografia komputerowa, ale nic niby wszystko w porządku moja neurologa twierdzi, że to bóle migrenowe, ale codziennie??????? Migrena kiedyś ustaje a moje bóle nie... Kilka lat temu zaczoł boleć mnie kręgosłup z prześwietlenia wyszło, że mam jakieś zmiany zwyrodnieniowe poszłam do innego neurologa i opowiedziałam jej o codziennych bólach głowy i i bólu potwornym wtedy kręgosłupa, zbadała mnie przepisała jakieś leki prosiłam o tomografie kręgosłupa, bo myślałam, że te bóle są przez kręgosłup stwierdziła, że nie ma podstawy.... Przepisała mi leki jak się po kilku dniach doczytałam od depresji!!!!!!!
Oczywiście przestałam je brać, bo strasznie chciało mi się spać, świat widziałam w zwolnionym tempie a głowa jak bolała tak nadal boli.....Rano, kiedy otwieram oczy odraz pojawia się ból czuję go już przez sen.... Już nie wiem, co mam zrobić jak z nim walczyć boję się, że w końcu rozwalę sobie wątrobę tymi lekami...Zmieniłam prace żeby odciążyć kręgosłup troszkę pomogło (KRĘGOSŁUP BOLI MNIE ŻADZIEJ) a głowa niestety nie.....
Może ktoś ma podobny problem? Co mam zrobić jak dalej funkcjonować???
Pozdrawiam
Katarzyna
napisał/a: kasiaa301 2010-05-05 09:28
Sami widzicie nikt nie potrafi odpowiedzieć mi na moje pytanie...
napisał/a: Paulla 2010-05-05 20:29
kasiaa301 napisal(a):Sami widzicie nikt nie potrafi odpowiedzieć mi na moje pytanie...

A Ty myślisz, że tu każdy z forumowiczów jest na etacie?
Opisz problem i cierpliwie czekaj.
Czasem należy czekać na odpowiedź kilka dni.
Jaki tryb życia prowadzisz? Jakie masz ciśnienie krwi? Czy było przeprowadzane badanie okulistyczne?
Stosowane używki typu kawa, alkohol? Przyjmowane leki?
Znaczenie ma też wiadomo jak ze wszystkimi schorzeniami poziom stresu.
Należy pamiętać, iż są takie bóle głowy, w których podobno nie można doszukać się przyczyny natury medycznej.
napisał/a: Paulla 2010-05-05 20:39
A z zatokami masz wszystko ok gdyż zapomniałam o to zapytać.
napisał/a: kasiaa301 2010-05-06 00:33
Witaj Paulla
Ale mi powiedziałaś ...(. Ty myślisz, że tu każdy z forumowiczów jest na etacie?)
maasz racje - przepraszam
Jaki tryb życia prowadzę - chyba normalny pracuje wychowuje dwoje dzieci (samotnie), mam niskie ciśnienie i nie pijam kawy ani alkocholu ale pale papierosy ,myślę że papierosy nie są przyczyną bo nie paliłam rok i bóle się utrzymywały , jestem dość nerwowym człowiekiem o zatokach nic mi nie wiadomo ale miałam problem jakiś czas temu z ciśnieniem w oku brałam leki i ciśnienie mineło a bóle nie... na stałe nie przyjmuje żadnych leków oprócz nieszczęsnej przeciwbólowej etopiryny (żadne inne mi nie pomagają ) czasami jak już ból jest nie do zniesienia biore zildar albo ketonal .
napisał/a: Paulla 2010-05-06 13:03
Witaj,
Zawsze piszę to co myślę taka już moja natura. Ogólnie jednak jestem cool babeczka :)
Teraz postaram się coś doradzić w Twojej sprawie.
Piszesz, iż masz niskie ciśnienie. Ja właśnie gdy mam niskie ciśnienie wtedy czuję coś w rodzaju bólu głowy. Jest on jednak bardzo delikatny.
Kolejna sprawa to nerwobóle nerwów czaszkowych.
Wszystkie nerwy głowy i szyi mogą powodować bóle wzdłuż przebiegu tych nerwów. Wynikają one z ich zapalenia lub uszkodzenia.
A podobno masz jakieś zmiany w kręgosłupie.
Może warto pomyśleć o odpowiedniej rehabilitacji?
Następna sprawa to zmiany zapalne w zatokach. By to sprawdzić wystarczy RTG zatok.
Kolejna kwestia: Przyczyny stomatologiczne
Bóle głowy mogą być skutkiem przejścia procesu zapalnego z sąsiedztwa. Najczęściej dotyczy to bólu umiejscowionego przy zatoce szczękowej, z którą sąsiadują zęby trzonowe. Głównie zmiany ropne lub zgorzel zębów mogą dawać objawy bólowe w obrębie głowy.
Następna sprawa: Bóle głowy pochodzenia toksycznego
Pojawiają się w przypadku różnego rodzaju zatruć, stosowania używek. Należy wymienić tu szczególnie szkodliwe substancje jak tlenek węgla, benzen, nitrobenzen (farby, lakiery), alkohol etylowy, metylowy, nikotynę oraz przewlekłe zatrucia ołowiem.
Nie należy zapominać też o bólach napięciowych. W Twoim przypadku to może być właśnie ta przyczyna gdyż napisałaś, że jesteś bardzo nerwowa.
Bóle te pojawiają się często po obu stronach głowy. Nie mają one podłoża genetycznego i nie są wywoływane spożywanymi pokarmami.
Uważa się, że przyczyną tego schorzenia jest m.in. stres, emocje, brak snu, przemęczenie, zmiany atmosferyczne, nadużycie alkoholu. Może to być również wywołane przez czynniki fizyczne, np. niezbyt wygodną pozycję - częste pochylanie głowy podczas czytania, trzymanie słuchawki telefonicznej między ramieniem i uchem, żucie gumy, pracą przy złym oświetleniu. Czynniki te bowiem sprzyjają napinaniu mięśni.
Bóle są odczuwane jako obręcz zaciskająca się wokół głowy, sztywnienie karku i szyi. Chorzy mają wrażenie, że boli ich skóra głowy, a nawet włosy. Bóle napięciowe trwają różnie długo, ale zdarzają się też przypadki bólów chronicznych, które ciągną się tygodniami, miesiącami, a nawet latami.
W tym rodzaju bólów pomocne mogą być gorące natryski lub okłady. Ulgę przynoszą też masaże. Ostre bóle leczy się środkami farmaceutycznymi i przeciwbólowymi jak w migrenie.
Niejednokrotnie chorzy z napięciowymi bólami głowy poddają się samoleczeniu opartemu na ćwiczeniach fizycznych oraz auto- i psychoterapii.
A na koniec dużo zdrówka i optymizmu!
napisał/a: kasiaa301 2010-05-06 13:29
Dziękuję Ci bardzo.!!
pozdrawiam gorąco.
napisał/a: Paulla 2010-05-06 13:45
Też pozdrawiam a na te bóle to wypróbuj sposób mojej babci. Może akurat zadziała.
Otóż moja babcia gdy nie musiała nigdzie z domu wychodzić, a bolała ją głowa (bóle były bardzo silne) to brała mokry ręcznik i bardzo mocno obwiązywała sobie nim głowę.
Po kilkunastominutowym noszeniu takiego "opatrunku" ból się zmniejszał.
P.S. Ręcznik ma być mokry, ale woda nie powinna z niego nadmiernie kapać. Woda oczywiście zimna. To coś w rodzaju kompresu tylko masz obwiązać tym ręcznikiem głowę, a nie przykładać na czoło.
napisał/a: kasiaa301 2010-05-06 14:14
Paulla moja babcia i mama też znały ten sposób nawet sobie nie wyobrażassz ile to już wieczorów , noc przespałam z takim ręcznikiem na czole .... w pracy czasami też zakładałam opaskę a że się ze mnie śmieli to inna sprawa , ale dziękuję bardzo .... może wybiorę się do lekarza po coś na uspokojenie może to jest przyczyną
napisał/a: placio93 2010-05-06 20:25
kasiaa301 napisal(a):
na stałe nie przyjmuje żadnych leków oprócz nieszczęsnej przeciwbólowej etopiryny (żadne inne mi nie pomagają ) czasami jak już ból jest nie do zniesienia biore zildar albo ketonal .


Jeśli często zażywasz ten sam lek na ból głowy mogłaś wywołać bóle polekowe.

napisal(a):
POLEKOWE BÓLE GŁOWY
W dzisiejszych czasach wielu ludzi zażywa mnóstwo leków przeciwbólowych. Niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że nadużywanie leków może prowadzić do wystąpienia tzw. polekowych bólów głowy, tzw. bólów z odbicia.

http://www.ochoroba.pl/2917-bole-glowy-z-odbicia-polekowy-bol-glowy

Jeśli tak jest powinnaś odstawić leki przeciwbólowe(nie będzie łatwo bo organizm się przyzwyczaił), a efektu możesz się spodziewać około 2 miesięcy po ich odstawieniu

Pozdrawiam: Placio93
napisał/a: kasiaa301 2010-05-06 21:17
Dziękuje serdecznie chyba masz racje .. od dawna jem tą etopirynę i ostatnio coraz więcej ...
napisał/a: placio93 2010-05-06 21:31
Nie ma za co xD
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!