CODZIENNE BÓLE BRZUCHA I PROBLEM Z JELITAMI

napisał/a: Mikof900 2012-06-24 14:11
Witam,
Mam 24 lata i od dluszego czasu posiadam problemy z brzuchem, częste oddawanie stolca, gazy,codzinne bole brzucha. Robioną miałem gastroskopie i kolonoskopie z czego zostało rozpoznane (nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka i zespół jelita drażliwego) dostałe, do tego leki (controloc i duspatalin) + dieta lekkostrawna . Odebrałem wyniki z wycinków jakie zostały mi pobrane i wyszło że (Błona śluzowa żoładka z naciskiem zapalnym z komórek jednojądrowych i polami niekompletnej metaplazji jelitowej/+/Zostały mi przypisane leki takie jak (Duomox,Unidox,Metronidazol,Kreon,Endromax) pije jeszcze len mielony. Przeszczegam diety, ale i tak miewam takie bole ze nie moge normalnie funkcjoować. Czy będzie taka możliwość wylecznia tego? Pozdrawiam
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-06-24 14:27
Witam

Proszę przedstawić jadłospis w ciągu dnia, być może jest za dużo błonnika w diecie.
Czy spożywaniue lnu mielonego zalecił lekarz(jaka ilość jest spożywana w ciągu dnia)?
Objawy mogą być przejściowe w wyniku włączenia leków jak Duomox, Unidox.

Pozdrawiam
napisał/a: Mikof900 2012-06-24 15:05
Jadłospis(okrojony)

rano
płatki jeczmienne albo platki kukurydiane(wszystko na wodzie) to jest tak okolo 100-150g(chociaz wiem ze te drogie powinny byc mniej spozywane albo wogole)
codzinnie gotuje zimniaki + 2 torebki ryżu(brązowego) + gotowana piers,grilowana alo pieczona ( oczywisccie zamieniam co 2-3 dni ryz na kasze) miesa jem dziennie okolo 300-450g. to wszystko jest porcjowane na 4-5 posilkow w ciagu dnia. Z wazywami bywa roznie gotowany kalafior albo brokuly) Duza ilosc plynow w ciagu dnia. Jestem osoba aktywna fizycznie wiec poczebuje duzo energi, nie przejadam sie jem co 3 godzinny,staram sie zeby ostatni posiliek byl 3-4 gdzinny przed snem. wczesniej jadlem duzo owocow a teraz co bym nie zjadl to czuje bolesci.Jezeli chodzi o ten len lekarz kazal pic siemie lniane ale w aptece dali mi len pije go dwa razy dziennnie. Przpraszam ze tak chaotycznie to napisalem ale chcialem przyblizyc mniej wiecej jak to wyglada;)
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-06-24 16:49
Twoje dolegliwości mogą brać się z powodu:
- Nadmiernej ilości błonnika, zawartego w jęczmieniu, płatkach kukurydzianych - błonnik pokarmowy (pektyny, celuloza, wosk, suberyna) niestrawione resztki pokarmowe są transportowane z jelita cienkiego w nie zmienionej postaci do jelita grubego. W jelicie grubym następuje proces fermentacyjny przy udziale bakterii w wyniku czego powstają produkty jak i skutki uboczne - kwasy tłuszczowe i gazy jelitowe.
Czy po zjedzeniu śniadania w.wymienionego nie pojawia się u Ciebie reakcja alergiczna np. na ciele?
W Twoim przypadku najpierw spróbowałbym ująć trochę węglowodanów - błonnik jest zdrowy ale do pewnego stopnia, nie w przypadku dolegliwości i schorzeń jakie posiadasz.
Kalafior jak i brokuły podczas gotowania wydzielają siarkę co w Twoim przypadku dla jelit jest produktem ubocznym.
Kasza - odczuwasz czasami kolki jelitowe po zjedzeniu kaszy?
Pijesz kawę, napoje energetyczne, gazowane, barwione, soki ?
Przetwory mleczne są w Twojej diecie? przy śniadaniu nie napisałeś nic o białku.
Wyeliminuj margarynę jeśli używasz, zastąp ją Oliwą z oliwek ok 10-20ml do posiłków oraz masło w ograniczonych ilościach.
Czeka Cię trochę eksperymentów, dam Ci taką radę:
- Stwórz sobie dziennik w którym będziesz zapisywał kolejno dni i posiłki - przy każdym posiłku notuj jak się czujesz, czy wystąpiły dolegliwości oraz podsumowanie całego dnia.
Test na helicobacter pyroli wyszedł dodatni podczas badania gastrologicznego?
Na razie tyle z mojej strony.
napisał/a: Mikof900 2012-06-24 23:05
Nie pije kawy, soki czy napoje to bardzo sporadycznie chyba ze po jakims wysilku fizycznym zdazy mi sie ze sie napije soku. zazwyczaj pije wode niegazowana. Co do platkow nie mam zadnej wysypki, po kaszy nie odczuwam kolki,a co do produktow mlecznych to musialem je wyeliminować czy pilem mleko,jogurt naturalny, jadlem twarog , to mialem rozwolnienie (zaznaczam ze nie zawsze) , z masla ani margaryn nie korzystam. Rzadko jem pieczywo, znowu lekarz mi mowil ze brakuje mi blonnika.Przepisal mi leki aby zniszczyc uklad pokarmowy zeby pozniej postarac sie go odbudowac od poczatku, tlumaczyl mi ze jest u mnie problem z kwasem zoladkowym ze zamiast znajdowac sie w zoladku to od zaczyna sie produkowac w jelicie(nie znam sie na tym,wiec prosze o wyrozumialosc ze pisze glupoty:) Dziekuje za rady i Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-25 09:48
Trochę być może pomocnego info:

[url_special=http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/refluks/307896,Dieta-w-refluksie-zoladkowojelitowym.html:2wilr90r]http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/refluks/307896,Dieta-w-refluksie-zoladkowojelitowym.html[/url_special:2wilr90r]