Co zrobić żeby paznokieć zszedł?

napisał/a: adam1995 2012-12-15 15:17
Witam. Wczoraj na treningu piłkarskim miałem dość nieprzyjemny wypadek. Otóż kolega przez przypadek nadepnął mi metalowym korkiem na duży palec u prawej stopy. Od razu poszedłem do szatni, zdjąłem buta, a następnie zakrwawionego getra. Niestety okazało się, że paznokieć jest złamany. Część paznokcia, która się odłamała, usunąłem nożyczkami. Paznokieć jest złamany w taki sposób:
[img]http://img820.imageshack.us/img820/1925/paznokiec.jpg[/img]
Na czerwono zaznaczyłem obszar, w którym nie ma paznokcia. Zdjęcie nie jest moje, posłużyłem się nim jedynie w celu zilustrowania mojej sytuacji. Proszę uwierzyć mi na słowo, że palec wygląda strasznie. O dziwo nie czuję bólu w okolicy paznokcia. Teraz w zimę jego wygląd nie stanowi problemu, natomiast gdybym chciał się wybrać gdzieś na basen, to byłoby mi wstyd się z takim paznokciem pokazać. W związku z tym mam pytanie - mogę zrobić coś, by paznokieć bezboleśnie zszedł? Da się coś zrobić bez interwencji medycznej?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2012-12-15 18:05
Sam to nic z tym nie zrobisz, chirurg może usunąć ale to ostateczność. Ja bym na razie tak zostawiła jak jest - powinien odrosnąć, ale potrzeba na to trochę czasu bo i uraz mechaniczny był.