co z moją ciążą?

napisał/a: Aleksandra1991 2014-08-20 12:22
Witam.
Bardzo proszę o jakąś radę, bo już zwątpiłam..
Zacznę od tego, że swoją pierwszą ciążę poroniłam w 9 tygodniu, było to w marcu tego roku.
Teraz znowu jestem w ciąży.
Ostatni okres miałam 10 lipca.
Byłam na wizycie prywatnej u lekarza, który zajmował się mną po poronieniu, było to 14 sierpnia, widoczny był pęcherzyk, lekarz powiedział jedynie, że mam troche płynu w macicy, widoczny jest pęcherzyk (nie mierzył go) i jakaś błona na około(niestety z tego wszystkiego nie pamiętam co zabłona i w co ona ma się zamienić w późniejszym okresie ale brzmiało na dobrą wiadomość). Kazał przyjmować kwas foliowy, odpoczywać i przyjść 8 września.
Coś mnie jednak tknęło i poszłam 18 sierpnia do innego lekarza, już na NFZ. Ten stwierdził,że pęcherzyk jest za mały, że powinno być już widać zarodek i serduszko a nie sam pęcherzyk. Był też w szoku, że poprzedni lekarz(bardzo szanowany w moim mieście zresztą) nie zauważył nic niepokojącego. Zapytał czy chce już skierowanie do szpitala na zabieg usunięcia pustego pęcherzyka czy czekamy. Oczywiście chciałam zaczekać, więc kazał przyjść 22.08 na kolejną wizytę.
W tym momencie zwątpiłam i postanowiłam pójść do jeszcze jednego lekarza. Umówiłam się na wizytę na której bylam dziś.
Na usg widoczny pęcherzyk, na moje oko wyglądał tak samo jak dwa dni wcześniej. Zapytałam doktora czy nie jest przypadkiem za mały na ten tydzień ciąży(wg mnie jest to 6 tydzień licząc od daty okresu). Lekarz stwierdził,że przecież minęło dopiero ok 3,5 tygodnia od dnia zapłodnienia i to dobrze, że w ogóle coś widać. W każdym razie stwierdził,że na tym etapie wszystko jest w porządku, zlecił mi zrobić posdstawowe badania krwi około 10 września i przyjść do niego około 17 września.
ZWĄTPIŁAM.
Nie mam pojęcia kogo mam słuchać, który ma racje...
Pomocy
Czy to normalne,że na tym etapie ciąży widać jedynie mały pęcherzyk?
Niepokoi mnie również fakt, że piersi raz mnie bolą raz nie i nie jest to super ból, a przy pierwszej ciąży ledwo co wytrzymywałam.
Sama już nie wiem co myśleć
napisał/a: karolajn911 2014-08-26 20:55
hej
Niedenerwuj się i poczekaj!
Ja byłam u lekarza dopiero ok. 6 tc. I praktycznie było widać tylko kropeczke.
Dopiero około 8 tc było widać serduszko.
Poczekaj i niedenerwuj się relaksuj ;) Jak to powiedział mój gin nie jeździj na rowerze zero stresu ogolnie light życie :)
napisał/a: Gracee 2014-08-28 21:48
Podczas 6 tygodniowej ciąży nie widać jeszcze tętna. Nie denerwuj się, przyjmuj leki tak jak pierwszy lekarz zalecił i 8 września idź na wizytę i wówczas zapewne tętno będzie wykrywalne. Teraz najważniejsze abyś się nie denerwowała bo to szkodzi zarówno maleństwu jak i Tobie.