co to moze byc? wymioty, pasożyt?

napisał/a: tungusk 2009-06-09 23:12
Witam, bez zbednych ceregieli postaram sie opisac co mi dolega,

mianowicie wszystko zaczelo sie gdzies od pazdziernika a moze i wczesniej na studiach bez przyczyny jakies burczenia brzucha strasznie glosne i dyskomfortowe , dlatego zapobiegawczo zeby nie mielilo mnie w "bebechach" postanowilem mimo ze nie jestem glodny z rana pic jogurty i cos przegryzac na sile, na poczatku pomagalo ale niedlugo poniewaz jak tylko cos na chwile zjadlem po chwili zwracalem wymiotujac nie wiem stres nie stres nie wiem co ale nigdy sie niczym nie stresowalem ani nic a tu wymioty, biegunka, wzdecia masakra poprostu. Co mnie dziwiło w kale zacząłem zauważać jakies białe pestki ( nie wspomnie juz ze kał masakrycznie smierdzacy ) i jakies biale odlamy jakby tasiemca ale nie wstazkowe, cos biale płaskie roznej dlugosci odłamy, wezsze i szersze czyli cos jakby od szerszego tułowia sie zmiejszało, do tego jak wspomnialem biegunki, kolor kału od zoltego do czarnego, od stanu plynnego do nieregularnego i czasami tak jakby z krwia,

probowalem wszystkiego, poczawszy od probiotykow, colonow c i nnych lekow na persyfikacje jelit skonczywszy na debrecinie i metronizadolu, debrecin nic nie pomaga czyli to nie ibs , ale za to metronidazol cos skutkowal, teraz kiedy przestalem go zazywac coraz czesciej w kale obserwuje te odlamy czegos , a najgorsze jest to ze zanosiłem ten kał na pasozyty chyba z 5 razy, celowo szukałem zeby był z tymi odłamami i nic nie wykrywano, nie wiem jakim cudem, nie wiem tez gdzie jesli zdobede te odłamy odniesc probke zeby zbadano co to jest !

i jest oczywscie coraz gorzej, bole brzucha , przelewania , burczenie, nie wspomne juz ze jestem ospaly, osłabiony itd, sen zrobil sie dla mnie niczym jakis narkotyk, poprostu musze nawet za dnia spac choc spie w nocy po 10-12 h !

prosiłbym o wszelkie informacje co robic i jak dzialac bo z tymi lekarzami z ktorymi mialem do czynienia to !....................

dodam jeszcze ze moj jezyk jest caly w strzepach z bialym nalotem ! strasznie to wyglada !
napisał/a: dimedicus 2009-06-10 07:26
Objaw wskazuje na Lambliozę i nie zawsze można ją stwierdzić na podstawie badania kału(taki kał winien być przebadany w ciągi 30 minut,po tym czasie badanie nie wykaże cyst)dlatego należy wykonać serię badań,na antygeny lamblii, test immunofluoroscencji czy Elisa.Leczy się farmakologicznie Tinidazolem lub Metronidazolem jest jeszcze kilka innych leków.Piszesz że stosowałeś Metronidazolem ale nie wiem jak czy prawidłowo(2 g raz dziennie przez 3 dni lub 250 mg 4 razy dziennie przez 5 do 7 dni)
napisał/a: tungusk 2009-06-10 10:16
tak jak napisałes jadłem 4x 250 mg dwa razy dziennie przez 10 dni, czyli te biale kawalki w kale to pochodzenia od lambli ?
napisał/a: dimedicus 2009-06-10 11:07
Nie mogę ocenić nie widząc.Proszę w kontakcie z lekarzem przeprowadzić wielokrotne badania kału.A laboratorium winno opisać co jest w kale,skoro coś jest.Może to być też obfity śluz w kale to wymaga opisu a nie nic nie ma.
napisał/a: tungusk 2009-06-10 14:12
czyli zanosze te białe kawalki z kału do analizy tak jak kał na pasozyty i prosze o opis co to jest zgadza sie ?
napisał/a: dimedicus 2009-06-15 08:59
oczywiście ,powinno to być opisane co to jest.
napisał/a: Pola221 2009-06-15 22:34
Niestety polskie laboratoria rzadko"coś"wykrywają- mozesz zrobic sobie tzw.vega test - metoda biorezonansu na obecność patologicznej flory - na pewno można takie badanie wykonać w Wawie - nie wiem jak z innymi miastami .W Wawie jest Vega Medica tam korzystaja z tej metody lekarze i z dużym skutkiem lecza wielu ludzi - pozdrawiam!
napisał/a: tungusk 2009-06-25 23:07
witam, moze to dziwnie zabrzmi ze przygladam sie swojemu kałowi, ale coraz czesciej zauwazam kremowego koluru nie wiem jak to nazwac, postanowilem to sfotografowac na macro, co to moze byc ? a oczywcie jak zanosze kał do analizy to nic nie ma to nierozmumiem tego moze zaniose im takie cos i wtedy zapytam co to do cholery jest bo objawy jak sa tak sa, dostałem teraz lek na nadkwasowosc zoładka i dalej to samo,


[code:2lvmmnry]http://img36.imageshack.us/i/1p6250292.jpg[/code:2lvmmnry]

[code:2lvmmnry]http://img265.imageshack.us/i/1p6250293.jpg/[/code:2lvmmnry]

[code:2lvmmnry]http://img241.imageshack.us/i/1p6250295.jpg/[/code:2lvmmnry]