Co to może być ?

napisał/a: PTR 2015-07-27 13:13
Witam
Dwa tygodnie temu zaczął boleć mnie brzuch, w okolicy pępka po prawej stronie i niżej. Oprócz tego biegunka i zaparcia naprzemian. Brak apetytu. Brzuch bolał mnie jeden wieczór. Potem już nie.

Byłem u lekarza, dostałem skierowanie na badana krwi i moczu. Zrobiłem też test na krew utajoną w kale. Najpierw taki z apteki, potem już oddając kał do laboratorium.

W wynikach wyszło mi, że mam CRP czterokrotnie przekroczone oraz przekroczony ALAT (notabene ALAT mam od kilku lat przekroczony).
No i test na krew utajoną w kale wyszedł pozytywnie :(

Mam 38 lat. Problemy z przewodem pokarmowym mam jak pamiętam od dzieciństwa.
Jak zjem np.czosnek boli mnie głowa ale od brzucha chyba, bo jak zwymiotuję to jak ręką odjął).
Jak miałem ok 15 lat miałem problem, że przez ok miesiąc nie mogłem zjeść nic mięsnego. Jak zjadłem coś z mięsa (obojętnie w jakiej postaci) to bolał mnie brzuch. Po wakacjach (bo działo się to na wakacjach) przeszło mi samo.
Rok temu miałem gastroskopię (nic nie wykazała jeśli chodzi o wrzody).
Kilka lat temu brałem też leki na helicobacter, gdyż ją miałem, ale chyba nie pomogło do końca, bo pół roku temu wyszło mi że chyba ją nadal mam (wynik wątpliwy przy wartości prawie na plus).

Lekarz po obejrzeniu wyników dał mi metronidazol, heparegen i cholestil.
Biorę te tabletki od tygodnia, ale czy nie powinienem zrobić kolonoskopii?
Czy pozytywny wynik testu na krew utajoną nie jest wskazaniem do tego badania?
Lekarz powiedział, że na razie nie trzeba robić kolonoskopii. Pomyślałem, że zrobię prywatnie.

Od tego czasu nie robię też normalnych stolców, tylko takie jakby poszarpane, a wogóle najpierw płaskie.

Jak mi lekarz da przy następnej wizycie w końcu skierowanie to gdzieś na październik się załapię na NFZ. Prywatnie może na początek sierpnia.

Moje pytanie jest takie. Czy podwyższone CRP i pozytywny test na krew utajoną są bardzo złymi wskazówkami?
Naczytałem się na necie o takich objawach :/