co to może być

napisał/a: jumpka 2011-11-29 19:25
Moja 9 letnia córka od pewnego czasu tyje. Nie mogę sobie z tym poradzić i ona chyba to czuje. Staram się jej ograniczać posiłki ale nie widać żadnego rezultatu. Ma też dużo ruchu bo w poniedziałek i środę ma w szkole wf, we wtorek, czwartek i sobotę ma basen po godzinie ( pływa w szkółce), a w piątek chodzi na koszykówkę. Lekarz skierował ją na badania i dziś jak mu je okazałam rozłożył ręce. Powiedział, że ma jedynie wysokie OB które wynosi 27 mm po 1 h. Morfologa w normach, glukoza w normach, TSH 3,19 ulU/ml w normach. Powiedział, że wyniki moczu kiepskie ale nie mają wpływu na tak wysokie OB - w moczu leukocyty 4-6, nabłonki płaskie nieliczne ok 2-3, skł. mineralne b.liczne szczaw. Ca++. To co powoduje te wysokie OB ?????? i dlaczego tak tyje????
Dostałam skierowanie na posiew ale już kiedyś miała wysokie leukocyty w moczu a z posiewu nic nie wyszło. Byłam u nefrologa zrobił jej badania i sam nie wiedział skąd się te wyniki takie wzięły. Mówił, że w USG wszystko ok. Więc kupiłam jej żurawinę jak poradził i po miesiącu zrobiłam wyniki i były ok. Ale teraz znów pojawiły się te leukocyty w moczu. Może od basenu.
napisał/a: delinka79 2011-11-29 21:44
Proszę podać wagę i wzrost córki. Ile przytyła w ciągu jakiego okresu czasu ?
napisał/a: jumpka 2011-11-30 15:46
Obecnie waży 38 kg i ma ok. 135 cm - 140 cm. Co ok. dwa tygodnie waga skacze jej o 1 -2 kg . Tycie mojej córki takie zauważyłam od ok. 6 miesięcy i myślałam, że winna też jest tarczyca, gdyż wyniki przed tym okresem były wyższe chyba 3,95 tsh i stąd były teraz robione pod tym kątem badania.
napisał/a: delinka79 2011-11-30 18:16
Wzrost wychodzi 50-75 centyl czyli bardzo ładnie , natomiast waga 90 centyl czyli jest tendencja do nawagi która obejmuje zakres między 75 a 90centylem powyżej 90 centyla nadwaga i powyżej 97 otyłość.waga skacze w górę o 1-2 kg czy raz w górę raz w dół o te 1-2 kg bo nie zrozumiałam. Czy je słodycze ? Czy je przed snem ? a może słodkie napoje typu kubuś ?Jest infekcja w drogach moczowych stąd może wynikac wzrost OB .
napisał/a: jumpka 2011-12-02 09:25
Waga idzie jej w górę. Słodycze wiadomo jak każde dziecko lubi, ale ja jej pozwalam raz w tygodniu. Wcześniej podjadała na pewno w szkole. Co do napojów pije, ale nie wodę tylko ice tea i soczki, ale nie kubusie. Wczoraj jeszcze dzwoniła do mnie Pani z basenu i poinformowała mnie, że dziecko tak jakby straciło siły, zatrzymuje się przy pływaniu, co do niej wcześniej nie było to podobne. Ja też wieczorem zauważyłam, że była tak zmęczona po basenie, że nie umiała się uczyć. Tak jak zawsze szybko się uczy, potrafi raz przeczytać i już pamięta tak wczoraj jej to w ogóle nie wychodziło. Odnośnie posiłków: to rano daje jej bułkę lub 1 kromkę chleba, staram się żeby to pieczywo było ciemne, pokrojoną marchewkę, jakiś owoc, i actimel no i napój. Nie zawsze wszystko zjada. Potem je u babci obiad i wieczorem jak wracamy do domu koło 18.00 kolację. Z tymże wieczorem to cały czas by chciała coś jeść, bo mówi, że jest głodna. Ja jej ograniczam oczywiście, ale ona wyzywa, że chcemy ją zagłodzić.
napisał/a: asendrych 2011-12-02 15:54
Witam,
Mam 5 miesięczną córkę od wczoraj ma chrypę ale nie ma przy tym temeratury, kaszlu czy kataru. dziś ledwo co może wydobyć z siebie jakikolwiek dźwięk. Czy mogłabym uzyskać informacje jak mogłabym pomóc córci??
z góry dziękuję:D
Sylwia