Dlugie, bolesne miesiączki, bol w podbrzuszu

napisał/a: MadGirlMax 2007-02-04 08:00
Mam 16 lat. Generalnie rzecz biorac wszystko ze mna okey, ale ostatnio zaczelam sie troszke martwic, jezeli chodzi o moje narzady plciowe.

Okres mam od 3 lat, 'prawie' regularny, ale dosc czesto zdarzaja mi sie male odstepstwa od tego. Miesiaczki mam bardzo bolesne,dlugie,obfite. To samo z uplawami. Czesto boli mnie costam w podbrzuszu. Chyba jajniki. Do tego miewam wzdecia, bole pecherza i chyba watroby? No i w zsadzie prawie codziennie boli mnie glowa.


Brzmi troche kosmicznie...ale ostatnio przelaczajac kanaly w Tv trafilam na jakis magazyn medyczny, gdzie akurat mowiono o tym, ze przy takich objawach moze wystepowac np. rak jajnika!!

Co o tym myslicie? jestem przewrazliwiona czy lepiej sie skonsultowac z jakims lekarzem?
napisał/a: NoName1 2007-02-04 17:31
W podbrzuszu jest wiele organow. Skąd wiesz, że jajniki?


Bole jajników? Często, bardzo. Przy owulacji.
Wiem z własnego doświadczenia (gratis rosły mi torbiele, ale to inna historia)

Osobiście też mam dłuuugie okresy i baaaardzo bolesne. Już nie wspomne, ze wymiana podpaski co pol godziny to za malo, bo jest powodz. Kazda kobieta inaczej to przechodzi.

Głowa - może Cie boleć od pogody, od nerwów, z niewyspania, ze złej diety.


Bole pecherza - moze usiadlas gdzies na zimnym i przeziebilas?

Wzdęcia - moze za duzo ciężko strawnych potraw? ;)

Wzdęcia wątroby...? Pierwsze slysze.
napisał/a: satyna81 2007-02-11 14:37
w tak młodym wieku jest to niemożliwe(rak)Miewałam silne miesiaczki bóle brzucha,głowy,wymioty,omdlenia,obfite krwawienie,upławy.Miałam torbiele na jajnikach.Sa to pęcherzyki które hamują występowanie miesiaczki badz ja opozniaja.Moze to byc tez wina poziomu prolaktyny(te bole glowy i zaburzenia miesiaczki)trzeba zrobic badanie krwi na poziom prolaktyny.Jest to hormon przysadki mozgowej odpowiadajacy za te sprawy kobiece.Warto pomyslec o zbadaniu tego poziomu hormonu bo nie leczone torbiele,lub zbyt wysoki poziom prolatyny,zaniedbanie tego moze prowadzic do powstania nowotworu.
napisał/a: Kasia_85 2007-02-11 20:19
nie pisz ze to nie moze byc rak bo moja kuzynka w wieku 17 lat ma chłonniaka czy jakos tak i wlasnie konczy chemioterapie !! wiec to ze ma 16 lat nie znaczy ze nie ma raka!
napisał/a: satyna81 2007-02-12 11:51
Nie leczona choroba lub pozno zdiagnozowana moze doprowadzic do rozwoju nowotworu ale bez zadnych badan nie mozna stwierdzic ze sie ma raka.Powstanie chłoniaka czy innej postaci pewnie mialo zupelnie inne podloże.
Aqaba
napisał/a: Aqaba 2007-03-02 16:19
na spokojnie skonsultuj sie z lekarzem i tyle
napisał/a: ewelinanowak1 2010-02-01 00:06
witam
czytalam troche postow o jajnikach i jestem pzrerazona,rowniez szybko sie zamartwiam.w maju 09 bylam u ginekologa w Dublinie i stwierdzil ze mam torbiele na jajnikach,mialam bol w podbrzuszu,przepiasal tabletki,pomogly ale bole powrocily i na dodatek chudne szybko,mam mdlosci,zawroty glowy,bol glowy i czasami bardzo silny bol podbrzusza trawajacy wiecej niz 15 min,lekarz stwierdzil ze to moze byc bol miesiaczkowy.czy to moze byc przez te torbiele?czekam wlasnie na wizyte u ginekologa.
co o tym myslicie