co to może być?

napisał/a: mama841 2016-05-31 23:24
witam

Nigdy nie miałam problemów ani z zaparciami ani z biegunkami... jedynie co stwierdzono u mnie wiele lat temu refluks, miałam kiedyś bakterię hellicobacter pylori, zapalenie żołądka... leków na refluks nie biorę non stop... choruje oprócz tego na niedoczynność tarczycy. jakiś czas temu brałam naproxen kilka dni, zaczął boleć żołądek, później zgaga... przez chyba miesiąć brałam polprazol, zgaga przeszła, ale zaczęło mnie pobolewać z lewej strony brzucha, czasami dalej, a czasami jakby koło żołądka, raczej taki dyskomfort odczuwam cały czas, wczesniej przez parę dni miałam luźniejszy stolec, później kilka razy zaparcia, a teraz ten dyskomfort po lewej stronie, wzdęcia, gazy, odbijanie.... przez prawie miesiąć jadłam sporo nabiału i mleka nie wiem czy to może mieć znaczenie (: co to może być ((((((((((((((((((: proszę pomóżcie
napisał/a: mama841 2016-05-31 23:32
dodam jeszcze, ze przez ponad miesiac bralam takie tabletki http://www.zielonysklep.com.pl/african-mango-extract-plus-green-tea-60-tabletek.html ale jak zaczal bolec mnie zoladek odstawilam
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-06-01 12:05
Witam

Z tego co opisujesz wygląda to nam na nietolerancję nabiału.
Dorosły człowiek ma problem z trawieniem białek mleka oraz laktozy. Brak jest wystarczająco odpowiedniego enzymu - reniny trawiącego białko mleka.
Częsty efektem ubocznym u ludzi po spożyciu nabiału są właśnie gazy, przelewania, biegunki.
Zamień ser biały na twaróg, mleko wyeliminuj.

Co do zielonej herbaty - ona ma właściwości oczyszczające oraz wpływa na tempo przemiany materii.
Biegunki są efektem ubocznym u niektórych osób spożywających ten specyfik.

Pozdrawiam