Co to może być ja nie wiem kompletnie

napisał/a: credtu 2014-03-17 10:55
A więc tak rok temu miałem naprzemiennie biegunki i zaparcia, biały język. Poszłem do lekarza zlecił mi badania OB, Morfologie, Mocz oraz USG brzucha wyniki były dobre, Morfologia i OB, badanie ogólne moczu było wszystko w normie, jednak śledziona powiększona jednorodna 17cm, inny lekarz zlecił mi dodatkowo badanie kału na obecność pasożytów, lambri, krwi w stolcu też nic nie wykazało. Wymaz z języka, gardła nic nie wykazał.


Niedawno robiłem badanie USG brzucha wykazało - śledziona jednorodna 14cm, OB i Morfologia w normie,Mocz w normie wszystko OK! badania kału też nic nie wykazały a chudnę nie na wadzę ale w pasie nie trace kg tylko cm w pasie. Biały język nadal mam ale lekko zabarwiony. Dodam że lekarz rodzinny uznał to za IBS. Ogólne moje samopoczucie dobre, jem cały czas tyle samo. Może ktoś wie lub miał sam z tym doczynienia na sobie.?
napisał/a: joannanr1 2014-03-20 22:36
Badania kału na pasożyty i lamblie z reguły nic nie wykazują.Trzeba powtarzać wiele razy , ewentualnie można zrobić badania z krwi.Wymaz z języka był w jakim kierunku?
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-26 19:02
Jeszcze mógłbyś zbadać poziom CRP. Pij wodę, co najmniej 1,5 l na dobę. Myślę, że mógłbyś zacząć stosować probiotyk, albo w postaci biojogurtów bądź innego preparatu, np. Laccid. Pozdrawiam.