Co to jest --zdjęcia.

napisał/a: iwonka230500 2015-06-21 13:19
Witam, mam TO coś od kilku miesięcy, dokładnie od grudnia, początkowo było TO coś małego, lecz z czasem zaczęło się powiększać. Byłam z tym u lekarza rodzinnego i została mi przepisana maść z antybiotykiem, jednak nie mogę jej stosować gdyż robi się jeszcze gorzej. Jestem teraz za granica i narazie nie mogę się wybrać do lekarza, czy ktoś się spotkał z czymś podobnym ?
napisał/a: piotrosiama 2015-06-21 21:52
Czy możesz skojarzyć kiedy te zmiany wystąpiły, czy tylko na dłoni, jeśli pracujesz to gdzie i przy czym ?
napisał/a: iwonka230500 2015-06-22 18:47
Tak te zmiany mniej więcej nastapiły w grudniu, po mojej chorobie. Chorowałam wtedy na gardło i brałam antybiotyk więc myślę,że może przez moje osłabienie coś takiego mi się przyplątało. Pracuję w szklarni, jest to praca w której cały czas mam rękawiczki gumowe na rękach. W grudniu sprzątaliśmy szklarnie i miałam kontakt z różną chemią, moczyłam ręce w wodzie z różnymi substancjami czyszczącymi więc ta woda wlatywała mi też przez te rękawiczki, i to również może być związek.
Z początku był to mały swędzący okrąg z czymś takim przypominającym białe pryszcze. Zaniedbałam to i się po prostu drapałam. Dodam, że najgorzej drapałam się podczas snu, aż się budziłam...
Smarowałam to maścią z antybiotykiem bedicort G, później lekarz rodzinny przepisała mi inną maść ale powodowała jeszcze gorszy stan. Próbowałam smarować to również maścią przeciwgrzybiczą - jeszcze gorzej. Od kilku tygodni smaruje maścią z hydrokortyzonem i ta maść spowodowała trochę poprawę, ręka nie swędzi i nie piecze jak wcześniej,ale obszar się cały czas powiększa...
napisał/a: piotrosiama 2015-06-22 22:41
Bo to wygląda na alergię. Hydrocortizon ok tylko że stosujemy go co najwyżej do tygodnia. Przydałby się jakiś silniejszy środek sterydowy do smarowania ale to już będzie na receptę, możesz również popić przez kilka dni calcium /wapno musujące/. Do mycia dłoni nie używaj żadnych mydeł czy żeli. Rozgotuj na papkę płatki owsiane i myj ręce w przegotowanej ciepłej wodzie stosując do mycia tę papkę.
napisał/a: iwonka230500 2015-06-24 18:28
Dziękuje za porady, narazie postaram się zastosować, ale wybieram się jednak do Polski do dermatologa na początku lipca bo ta ręka zaczyna mnie coraz bardziej martwić.
napisał/a: doloress10 2015-07-23 09:32
wygląda to na reakcję alergiczną. smaruj te zmiany maścią z pantenolem np. bepantehen baby nie ma w sobie chemii) lub ina maścią zamiennikiem. Możesz kupić też surowe masło shea w sklepie internnetowm lub na allegro. masło shea ma brzydki zapach ale dobrze natłuszcza i goi skórę. W pracy unikaj moczenia rąk w chemii. Kup rękawice aloesowe w Polsce, lub inne które są oddychające, antyalergiczne. Lateksowe rękawice często w srodku mają taki biały proszek, to środek grzybobójczy, moze cię uczulać.
napisał/a: joannanr1 2015-07-23 11:38
Miałam podobnie , u mnie to było uczulenie na lateks.
napisał/a: dr_house 2015-07-29 09:31
Mnie się wydaje że to jest reakcja alergiczna jak nic. Kup sobie jakiś tłusty krem bo to na pewno jest bardzo suche i hydrocortison w kremie.
napisał/a: iwonka230500 2015-07-29 19:24
byłam u lekarza to niestety jest grzybica ;/ zaczęłam brać leki i już jest prawie bez wyprysków, mam nadzieje ,że nie dostanę żadnego nawrotu :/
napisał/a: dr_house 2015-07-30 07:22
To zależy czy ie natrafisz znowu na czynnik który ją wywołał ale wierzmy że będzie dobrze :)