co to jest?!

napisał/a: oculaire 2015-06-08 12:57
Od zeszłego tygodnia leczona byłam na wirusa neosineforte, w piątek przełączyli mnie na antybiotyk duomox, wczoraj lekarze stwierdzili, że to wirus, dostałam glimbax, a dzis gardło wygląda tak (niebieskawe jeszcze od fioletu)... pomocy, we środę śpiewam egzaminy...http://zapodaj.net/3fc06c014b749.jpg.html
napisał/a: Peter 2015-06-08 13:23
To, co widać, to nalot włóknikowy. Ogólnie nieciekawie, jak masz śpiewać. Niedawno na to samo miałem osobiście pewną osobę. I też śpiewającą :). To da się opanować, ale nie jest to fajne. Trzeba zakupić octenisept do płukania gardła. Musi ktoś lub sama (to trudniejsze) niestety siłowo usunąć ten nalot (szpatułką) owiniętą w gazę i namoczoną w tym środku. I zrobić to dzisiaj, bo do środy niewiele czasu. Naprzemiennie z tym środkiem stosować jodynę z gliceryną w stos. 1:1. Nawet 3-4 razy dziennie.
Jak ogólne samopoczucie, bo przy tym bywa gorączka i niezłe osłabienie?
napisał/a: oculaire 2015-06-08 13:30
Nic poza tym mi nie jest, tylko ból przy przełykaniu. Dziś jeszcze idę do laryngologa na 15, ale odchodzę już od zmysłów... Biorę ten nieszczęsny antybiotyk, bo zaras po wirusie myśleli, że to angina. Gorączki nie mam, węzły nie są spuchnięte...
napisał/a: oculaire 2015-06-08 13:33
a czy płukanie glimbaxem cokolwiek zdziała?
napisał/a: Peter 2015-06-08 13:38
Jeśli już gorączki nie ma, to ok. Powiedzieć laryngologowi, by oczyścił z tego nalotu w sposób, jak napisałem. Co jeszcze można zrobić, to w dzień, kiedy masz egzamin na 2-3 godziny przed zastrzyk z Dexavenu (steryd), to sprawę winien rozwiązać. Mogę coś takiego polecić w stanie wyższej konieczności :). Pogadaj z lekarzem.
Życzę powodzenia, na egzaminie też :)
Glimbax niewiele pomoże.
napisał/a: oculaire 2015-06-08 13:41
dzięki wielkie, oby pomogło. :)
napisał/a: oculaire 2015-06-08 13:43
a, jeszcze jedno! czy duomox, antybiotyk, kontynuować czy nie?
napisał/a: Peter 2015-06-08 13:46
Tak, antybiotyk kontynuować. Pomoże, jak laryngolog przyłoży się do tego. Powtarzam, miałem taki przypadek. Jak będziesz chciała, to możesz napisać, co po wizycie u laryngologa. I nie daj się odprawić z kwitkiem. Powinien zrozumieć, że jesteś tuż przed egzaminami.
napisał/a: oculaire 2015-06-08 13:49
Oby. Trochę już załamuję ręcę, bo od tygodnia to już będzie 5 lekarz, a każdy ma swoje racje, gardlo wygląda coraz gorzej... Dam znać co po wizycie, uwzględnię Pana wypowiedź i mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku. :) Tylko trzy utwory, ale chcę to mieć z głowy, jeszcze dziś próba, jutro...

wrzucam jeszcze jedno, dokładniejsze zdjęcie ,,przed" wizytą u laryngo. Domyślam się, że nie ja pierwsza mam taki problem, a mało informacji w necie o tym.
http://zapodaj.net/65f4b7ab889e1.jpg.html