Co to jest kardiomiopatia gąbczasta?

napisał/a: julita123 2009-09-09 16:08
Właśnie dostałam wyniki tomografii serca mojego syna. Diagnoza kardiomiopatia gąbczasta!! Czy ktoś może mi coś więcej o tym powiedzieć!!
napisał/a: dimedicus 2009-09-09 17:43
Inaczej też nazywana niescalone miokardium. W krótkim zarycie,choroba dziedziczna,pierwotna choroba mięśnia sercowego,przyczyny nie są dokładnie rozpoznane.W badaniu stwierdza się nieprawidłową budowa wewnętrznej warstwy mięśnia sercowego.W porównaniu można to ująć jako struktura porowata.Powoduje to złe przepływy krwi przez jamy serca.Konsekwencją może być niewydolność krążeniowa i powstawanie zakrzepów.Leczenie jak w typowej kardiomiopatii. Czyli farmakologiczne leczenie niewydolności serca, a w skrajnych przypadkach transplantację.
napisał/a: julita123 2009-09-09 20:04
Czy ta choroba może się pogarszać i jeśli tak co mam obserwować??
napisał/a: dimedicus 2009-09-09 21:56
Należy unikać :zakażeń,infekcji w organizmie ,Należy stosować antybiotyki przy infekcjach bakteryjnych. I jak powiedziałem leczenie farmakologiczne przez stosowanie beta-blokerów i blokery kanału wapniowego czy też stosowanie lekow przeciwkrzepliwych.Czyli leczenie w poradni kardiologicznej.
napisał/a: julita123 2009-09-09 22:17
A co to jest badanie NT pro- BNP ?? Jaka jest norma dla sześciolatka????
napisał/a: dimedicus 2009-09-09 22:36
Badanie pozwala odróżnić niewydolność serca od innych chorób.NT pro- BNP 64 pg/ml z zaznaczeniem ze przy wyniku powinna być podana wartość referencyjna(jest tak że wyniki referencyjne na terenie kraju różnią się.
napisał/a: julita123 2009-09-09 22:50
U syna ten wynik wynosi 111,40 pg/ml i więcej nic nie pisze
napisał/a: julita123 2009-09-09 23:10
Chwiałabym zapytać się czy zarażenie przez kota grzybicą skóry przy tej chorobie jest dla syna bezpieczne????
napisał/a: dimedicus 2009-09-10 06:54
Już pisałem
dimedicus napisal(a):Należy unikać :zakażeń,infekcji w organizmie
a grzybica jest chorobą zakaźną,wynik wskazuje,a jest przekroczony,że chodzi o chorobę serca.
napisał/a: julita123 2009-09-10 09:24
Jeśli już się zaraził lub zachorował na jakąś chorobę co robić????
Czy przy tej chorobie może syn normalnie funkcjonować??? Biegać, skakać itd. Czy musi mieć jakąś specjalną dietę???
napisał/a: dimedicus 2009-09-11 13:07
W leczeniu stosuje się antybiotyki,
Aktywność fizyczna,umiarkowana w połączeniu z fizykoterapią i rehabilitacją,tu jest też rola lekarza.z którym należy uzgodnić jakie może wykonywać obciążenia fizyczne(są dobierane indywidualnie w zależności od stanu zdrowia)
Normalne życie na co dzień,bez dużych wysiłków fizycznych.
Dieta śródziemnomorska.(na pewno jest w necie)